Fox Galaxy maraton – druhý závod letošní Galaxy série se jel v Prachaticích

V Prachaticích a jejich okolí se 16. 5. 2015 jel další závod letošní GALAXY série – Fox Galaxy maraton Prachatice. Jak už je pro GALAXY sérii zvykem, tak před startem závodů určených dospělákům předvedly svůj bikevý um děti a mládežníci. Více jak stovka nadějí horské cyklistiky si na okruzích v areálu Městského stadionu poměřovala síly od 10.00 hod. a svou snahu o získání medailí končila lehce před startem dlouhé maratonské trasy, tedy něco málo před 11:30 hod.Prachatice2015 3

Za připomínku stojí, že oproti loňskému roku došlo k několika změnám a to jak v trasách tak ve změně místa občerstvení. Obě změny byly vyvolané nezískáním souhlasu s průjezdem od majitelů. Další komplikací byly hned dvě kalamity, které okolí Prachatic postihly. Přírodní živly si vybraly ke svému řádění nejkrásnější úseky vedoucí přes Rohanovské skály, ve kterých se těžilo ještě v pátek před závodem. Sobotní dopoledne před startem pak patřilo dobrovolníkům, kteří uklízeli větve, aby se místy, kterých se pořadatelé na své trase nechtějí vzdát, dal závod jet.

Na krátké trase, která měřila 42 km byl celkovým vítězem Libor Šaroun z CKK Znojmo, na kterého nestačili druhý Ondřej Sova a třetí Petr Soukup v barvách GALAXY Cyklošvec.

Dlouhá trasa na necelých 60 km přivítala 131 bikerů a bikerek a cílovou bránou jich projelo 118. Absolutním vítězem tohoto závodu se stal David Kníže v barvách PRODOLI RACING teamu, za ním přijeli Tomáš Jakeš z Ceského Krumlova a Marek Švejnoha.