AIMTEC Open Race Okoloplzně se pojede již popáté

Vezmi kolo a pojeď i ty! To je heslo plzeňské zastávky seriálu Cyklomaratontour 2013. AIMTEC Open Race Okoloplzně zde k účasti cyklisty všech kategorií – děti, dospělé, hobby závodníky i profesionální jezdce.

okoloplzneV neděli 25. srpna 2013 to v těsné blízkosti kostela Sv. Jiří v Plzni-Doubravce bude žít. Právě odtud totiž odstartuje pátý ročník cyklistického závodu AIMTEC Open Race Okoloplzně, který je zařazen do celorepublikového seriálu cyklistických závodů Cyklomaratontour. Jeho účastníci se vydají na malebnou trasu podél řeky Berounky. Závod se měl původně uskutečnit na začátku června, ale kvůli povodním byl přesunut na nový termín.

Trať závodu zavede cyklisty do Přírodního parku Horní Berounka a ukáže jim, jak překrásné okolí Plzeň má. Na výběr bude ze dvou délek tratí, a to 28 nebo 50 kilometrů. Pojede se do oblasti Boleveckých rybníků a dále až k zajímavé přírodní památce – Hromnickému jezírku. Údolím Berounky, lesními pasážemi a mimo jiné i sjezdem okolo zříceniny hradu Věžka se pak závodníci budou vracet zpět k cíli. Pokud se chcete projet na kole, ale nechcete se honit v závodním tempu a raději se kocháte krásami krajiny, na kratší trasu dlouhou 28 kilometrů se můžete vydat v rámci Open jízdy zdarma (bez nároku na pamětní tričko, startovní číslo, občerstvení a další součásti startovného).

Pořadatelé ale nezapomínají ani na děti, pro které opět připraví nenáročné trasy přizpůsobené věku malých cyklistů v blízkém okolí startu a cíle. Nebude důležité zvítězit, ale zúčastnit se, a tak si každý z malých závodníků odveze jako dárek pamětní hrnek s logem závodu a nějakou tu sladkost na posílení. Následně se děti mohou zabavit na skákacím hradě nebo u elektronických her a různých soutěží.

V rámci sportovní neděle bude v Plzni myšleno i na celé rodiny s dětmi. Pořadatelé se po úspěšné premiéře znovu vracejí k uspořádání nesoutěžní “AIMTEC Cyklojízdy rodičů s dětmi”, pro něž připraví čtyřkilometrový okruh v okolí plzeňského Chlumu. Startovné je zdarma a na trať se můžete vydat s vaší ratolestí na kole, tříkolce, odrážedle, v sedačce nebo i v přípojném vozíku za vaším bicyklem.

Pátý ročník AIMTEC Open Race Okoloplzně je zkrátka sportovní akcí pro všechny. Příležitost projet se na kole dostanou amatérští závodníci, víkendoví hobby jezdci, rodiny s dětmi, ale i ryzí profesionálové. Ti všichni se mohou v cíli těšit mimo jiné na velký stan Madeta, který bude plný bohatého občerstvení, ve stanu ALPA si dopřát před závodem nebo po něm masáž a nebo si zasoutěžit s kamarády v Mercedes-Benz Gold sprints na stacionárních kolech, kde si můžete při troše štěstí vysprintovat luxusní hodinky od společnosti 4PM – JET SET.

Přihlášky k závodu AIMTEC Open Race Okoloplzně je možné odeslat prostřednictvím internetu na stránkách www.cyklomaratontour.cz. Startovné činí 400 Kč (pro členy MAX 1 Klubu, jímž se můžete stát jednoduchou registrací na www.MAX1klub.cz, je startovné o 50 korun levnější. Registrací do klubu získáte mimo jiné možnost nakupovat cyklistické zboží se slevou až 50 procent a další zajímavé výhody).

Více informací o závodu AIMTEC Open Race Okoloplzně a celém seriálu, včetně elektronického přihlašování a aktualit naleznete na stránkách www.cyklomaraton.com

 

Program AIMTEC Open Race Okoloplzně 2013

 

8.00 – 10.30               Registrace a prezentace závodníků

8.00 – 9.30                 Registrace a prezentace dětí

10:00                          Starty dětských závodů Waterrr sport Cup

11:35 – 11:50             Řazení závodníků na start AIMTEC Open Race Okoloplzně

11:50 – 11:55             Rozprava k závodu

12:00                          Start AIMTEC Open Race Okoloplzně (trasy 28 a 50 km)

12:00                          Start AIMTEC Cyklojízdy rodičů s dětmi (4 km)

15:00 – 15:45             Vyhlášení výsledků

15:45 – 16:00             Losování bohaté účastnické tomboly

You may also like...