Bahenní lázně na RWE Okolohradce ovládl domácí Splítek

winnersHradec Králové hostil první červnovou neděli cyklistickou akci pro celou rodinu. Na RWE Okolohradce si mohli zazávodit na horských kolech děti, dospělí, koloběžkáři i handicapovaní cyklisté.
Cyklistický závod RWE Okolohradce se v neděli 2. června 2013 uskutečnil již podesáté. Za dobu své existence si vybudoval renomé největšího sportovního podniku Královéhradeckého kraje, jehož se účastní tisícovka startujících, jehož se každoročně účastní i více než tisíc startujících.

Letošnímu ročníku RWE Okolohradce bohužel vůbec nepřálo počasí. V den závodu sice již nepršelo, ale předcházející dny rozmočily trať natolik, že byla pro mnohé cyklisty jen obtížně sjízdná. Velké louže vody a mazlavé bláto mnohé z přihlášených odradily a tak všem účastníkům, kteří závod dojeli, je třeba vyseknout poklonu.

Již v dopoledních hodinách ožil areál Všesportovního stadionu v Hradci Králové závody dětských kategorií. Malí cyklisté se proháněli na trati v blízkosti prostoru startu a cíle v rámci Waterr sport dětského poháru. V půl dvanácté se pak na start půlmaratonu na 60 kilometrů vydali dospělí závodníci, o deset minut později pak účastníci kratší trasy na 30 kilometrů. Mezi těmi byli i koloběžkáři a nebo závodníci na handbiku, pro něž muselo být zdolávání rozblácené trasy extrémně náročné.

Hlavní závod na 60 kilometrů poznamenalo kromě počasí také bloudění vedoucích závodníků, které hodně poznamenalo celkové pořadí v závodu. Ze skupiny širších favoritů se na čele brzy osamostatnili domácí bikeři Martin Splítek (Specialized Concept Store Hradec Králové) a Tomáš Tvrdík (Toyota Dolák MTB), které stíhala další skupina. Ta patrně vinou záškodníků, kteří si vzali na paškál značení závodu, sjela z trati a ztrátu pak musela složitě dohánět. Vedoucí dvojice se vzájemně hlídala a do cíle tak přijeli v těsném kontaktu. Zpočátku to vypadalo na triumf Tomáše Tvrdíka, ale ten udělal těsně před cílem závodu chybu a musel se tak spokojit až s druhým místem. Třetí s odstupem tři a půl minuty na vítězného Splítka přijel do cíle Roman Šťastný (RockMachine-Cyklomax).deti

Kratší trasu na 30 kilometrů nejrychleji projeli mezi muži Martin Chutný (HSK Cycling) a mezi ženami Dita Vašulková (AG Jižní Morava).
Součástí RWE Okolohradce 2013 byl i letos bohatý doprovodný program pro všechny účastníky. Před startem i po dojezdu si mohli cyklisté dopřát masáž ve stanu ALPA, spálenou energii pak mohli doplnit ve stanu Madeta, který byl plný dobrého jídla i pití. Zábavný program byl připraven i pro děti a kdo měl závodění málo, mohl se zúčastnit závodu Mercedes-Benz Gold sprints na stacionárních kolech, kde bylo možné si vysprintovat luxusní hodinky od společnosti 4PM – JET SET.

60 km – RWE Okolohradce, muži absolutně

1. Martin Splítek (Specialized Concept Store Hradec Králové) +1:50:11
2. Tomáš Tvrdík (Toyota Dolák MTB) +0:03
3. Roman Šťastný (RockMachine-Cyklomax) +3:37
4. Roman Šinkovský (HSK Cycling) +8:00
5. Tomáš Svoboda (Madeta Fitness Haibike) +8:02

60 km – RWE Okolohradce, ženy absolutně

1. Jana Skrbková (Eleven Team Příchovice) +2:27:12
2. Lucie Vlášková (Kellys Bikeranch) +1:45
3. Radka Splítková (RockMachine-Cyklomax) +4:48

30 km – RWE Okolohradce, muži absolutně

1. Martin Chutný (HSK Cycling) +0:59:43
2. Jan Kučera (Inkospor Team) +0:00,4
3. Luděk Ambruš (Zdarma) +0:02

30 km – RWE Okolohradce, ženy absolutně

1. Dita Vašulková (AG Jižní Morava) +1:10:06
2. Michaela Matoušková (BTK Euro Bike Praha) +4:54
3. Markéta Matoušková (BTK Euro Bike Praha) +5:26

Více na http://sport-base.cz/v13.html
Cyklomaratontour měla již tento týden pokračovat dalším podnikem, a to AIMTEC Okoloplzně. Ten se ale kvůli povodním a s ohledem na aktuální vývoj počasí a sled všech událostí ruší. Pořadatelé se závod rozhodli přeložit na pozdější termín, a to na neděli 25. srpna 2013. Nejbližším podnikem Cyklomaratontour je tedy 23. června Madeta Okololipna.
Více informací o závodu Cyklomaratontour, včetně elektronického přihlašování na jednotlivé závody a aktualit naleznete na stránkách www.cyklomaraton.com

Kalendář Cyklomaratontour 2013

9. června – AIMTEC Okoloplzně
23. června – Madeta Okololipna
20. července – RWE Okoloústí
11. srpna – RWE Okoloostravy
8. září – RWE Okoloprahy
15. září – CEP Královéhradecká 50
22. září – Okoloželezek
29. září – Okolozlína

You may also like...