Budvar Cup (2. závod) – Česká Lípa

V sobotu jsem zavítal (jako divák) na 2. závod cyklokrosového seriálu Budvar Cup 2003, který se jel v nedaleké České Lípě. Z propozic jsem věděl, že se akce koná v městském parku, ale nějak jsem si to nedokázal řádně představit. K mému velkému úžasu vyrostla v Lípě krásná spravedlivě těžká trať, která nepostrádala na divácké atraktivitě. Sešla se česká špička: Dlask, Ausbuher, Pospíšil, Ježek, Lukeš aj.

Musel jsem uznat, že tato odnož cyklistiky je asi o 100% zábavnější pro pozorovatele než námi provozované bikové maratony, při kterých se 4 hodiny plácáme v lesích:-). Dle grimas účastníků závodu jsem vytušil, že jedou na svých speciálech (většinou zn. MORATI, AUTHOR, Bareš, Trek aj.) dosti “kašičkově”. Celý 2,5 km dlouhý okruh byl příjemně hustě lemován špalíry diváků, kteří se asi rozpomněli na tradici krosové disciplíny v České Lípě. Závod korunoval spurt, za který by se nemuseli stydět pánové Petacchi s Cippolinim, v podání Ausbuhera a Ježka. Musím konstatovat, že sobotní odpoledne patřilo k těm vydařeným.

Výsledky (ČTK):

Muži: 1. Ausbuher (Budvar Tábor) 1:00:21 hod., 2. Ježek -1, 3. Pospíšil (oba Author Praha) -49, 4. Lukeš (Tatra mléko) -58, 5. Dlask (Author Praha) -1:01, 6. Kyzivát (Johnson Controls AŠ MB) -1:02.

Průběžné pořadí: 1. Ausbuher 60, 2. Lukeš 56, 3. Zlámalík (Budvar Tábor) 49, 4. Trunschka (Mercedes-Benz Selle Italia) 47, 5. Šimůnek (MEZ Belgium) 46.

Něco fotografií:


You may also like...