Cape Epic 2005 – MTB závod hvězd

Medailisté z Atén a nejlepší světoví bikeři startují v Jihoafrické Republice na MTB etapáku Cape Epic, jehož přívlastky jsou magický a nezkrotný. Češi vysílají do boje sehrané a TransAlpem prověřené duo Robert Novotný a Martin Horák hájící barvy týmu Rock Machine – Cyklomax. Poprvé v historii se utkají v jednom závodě Olympijský šampion, jednička žebříčku UCI a XC šampion, bude se opravdu na co těšit. Závod startuje 2. dubna ve městě Knysma a je přihlášeno více než 800 borců z 29 zemí světa.

Giant Racing Team nechce ponechat nic náhodě a na start vysílá Barta Brentjense (Nizozemí), Olympijského šampiona z Atlanty a bronzového medailistu z Atén, výčet Brentjensových úspěchů a vavřínů by vydal na samostatnou brožuru. Jeho druhem bude týmový kolega Roel Paulissen (Belgie), současný vévoda UCI XC žebříčku. Toto duo je žhavými adepty na celkové vítězství. Cestu za prvenstvím jim budou znepříjemňovat hoši ze Siemens Cannondale týmu Švýcar Christoph Sauser (XC šampion 2004 a bronzový medailista z OH v Sydney) a jeho rovněž švýcarský partner Fredrik Kessiakoff (pátý na svěťáku v Livignu).

Startovka čítá další adepty na celkový vavřín a to namibijského bikera Mannieho Heymanse (loňského vítěze) a domácí eso Jacquese Roussowa (GT). Příznivcům snad nejznámější bikové skopičiny TransAlp Challenge je důvěrně znám Karl Platt (Německo) a jeho kamarád Carsten Bresser (Rocky Mountain Team), Platt mimochodem v loňském roce zvítězil na Epicu, TransAlpu a kanadsko-americké raubířině TransRockies. Tato znovu vzkříšená dvojice má na svém kontě vítězství na TransAlpu v r. 2002.

Cape Epic - MTB etapový závod JAR

Pořádající adidas nasazuje do hry horká železa v podobě Rakušana Silvia Wieltschniga (FIAT Rotwild), a domácího Kevina Evanse (Scott), kteří společně pojedou v barvách adidas Fiat Rotwild Scott týmu. Na startu se objeví také řada průkopníku MTB, mezi nimi Keith Bontrager (USA).

Máme se opravdu na co tešit a především přejeme štěstí Džovanovi a Martinovi v jejich bitvě se “Světem”, ale na loňském TransAlpu ukázali, že je možné s absolutní špičkou soupeřit.

Autor: Adam Schneeberger – Mountainbike.cz

pozn. jen je mi záhadou, copak se stalo přes zimu s Tinkerem “Dráteníkem”?

You may also like...