Česká účast na Adidas BIKE Transalp Challenge 2004

Sedmý ročník kultovního etapového závodu dvojic skrz Alpy bude odstartován v sobotu 17. července 2004. Patří mezi nejnáročnější akce, které může člověk na horském kole podniknout. Trasa vede nádhernou přírodou čtyř zemí, možnost spatřit cíl mají borci po 8 etapách, 600 ujetých kilometrech a 20.000 nastoupaných metrech.

Základní parametry tedy zůstaly na klasických hodnotách, ovšem jinak je trať pro nadcházející ročník úplně nově navržena. Po startu v německém Mittenwaldu jsou cílovými městy jednotlivých etap Imst a Ischgl v Rakousku, švýcarský Scuol, italský Naturns, Meran a jihotyrolské lázně Kaltern. Poslední dvě etapy se odehrávají v Itálii, přes Folgarii do bikerského ráje Riva del Garda.

Za nemalé startovné 1.140 Euro za team přichystají pořadatelé pro závodníky špičkové podmínky včetně zajištěného ubytování, převozu zavazadel, stravovacího a technického servisu a mnoho dalšího. Kdyby se podobný podnik konal na začátku sezóny, bylo by jeho absolvování v rozumném tempu ideálním cyklistickým soustředěním s kompletním zajištěním. Počet startujících dvojic je omezen na 500.

Z českých borců je zatím známa účast dvou týmů, loňskou smůlu se pokusí protrhnout Roman Polanský a David Klíma, velice nadějně vypadá též dvojice Robert Novotný (Delphi Děčín) s Martinem Horákem (Rockmachine Cyklomax).

You may also like...