Cyklomaratontour míří do Karlových Varů

Ještě než do lázeňského města na západu Čech sejdou filmaři, uskuteční se zde pokračování seriálu Cyklomaratontour. Závod RWE Okolovarů se zde pojede již potřetí.
Jen týden před významným filmovým festivalem, kterým Karlovy Vary ožijí již po sedmačtyřicáté, bude toto lázeňské středisko patřit cyklistům. V neděli 24. června se zde totiž uskuteční sedmý závod letošního ročníku seriálu Cyklomaratontour, a to RWE Okolovarů.

Tak jako předchozí ročníky bude i letos závod startovat ze samotného centra Karlových Varů a cíl bude opět na Poštovním dvoře. Atraktivní lokalita nabídne pochopitelně také atraktivní trať, která z části vychází z trati závodu Českého poháru v cross-country. Připraveny budou jako již tradičně dvě trasy, z nichž ta delší měří rovných 50 kilometrů. Kratší potom polovinu. A protože se jedná o závod horských kol, pojede se převážně po lesních cestách a pěšinkách a jen minimálně po asfaltu.

Tak jako ostatní závody Cyklomaratontour je i RWE Okolovarů koncipován jako akce pro celou rodinu. Proto zde kromě dospělých závodníků dostanou prostor i malí cyklisté, pro něž organizátoři připraví závody PIGY dětského poháru a další doprovodný program. Dětské závody budou v areálu Poštovního dvora probíhat od 10:00 hodin, v půl dvanácté se vydají na trať účastníci závodu na 50 km a deset minut po nich v 11:40 odstartují účastníci kratší trasy.

Své zázemí bude mít RWE Okolovarů na Poštovním dvoře, tedy jen dvě stovky metrů od hlavní karlovarské promenády. Lákadlem, které již mnozí cyklisté během této sezóny opakovaně vyzkoušeli, zde bude velký stan společnosti Madeta, pod jejíž taktovkou bude znovu připraven velký výběr občerstvení po závodě s mnoha vynikajícími dobrotami.
Přihlášky k závodu je možné odeslat prostřednictvím internetu na www.cyklomaratontour.cz, startovné činí do středečních 10:00 hodin 350 Kč (pak 400 Kč). Pro členy MAX 1 Klubu, jímž se můžete stát jednoduchou registrací na www.MAX1klub.cz, je startovné o 100 korun levnější. Registrací do klubu získáte mimo jiné možnost nakupovat cyklistické zboží se slevou až 50 procent a další zajímavé výhody.
Více informací o seriálu, včetně elektronického přihlašování a dalších novinek naleznete na stránkách www.cyklomaratontour.cz

Program RWE Okolovarů (24.6.2012)

08:00-10:30    Registrace a prezentace závodníků
08:00-09:30    Registrace a prezentace dětí
10:00        Starty Dětských závodů
10:45-11:20     Řazení na start(prvních 100 míst koridor)
11:20-11:25     Rozprava k závodu
11:30         Start 50km
11:40            Start 25km
15:00-16:00     Vyhlášení
16:00-16:15     BOHATÁ TOMBOLA

You may also like...