Fondriest přichází… fotogalerie modelu RP Duo

Jméno Maurizio Fondriest je u nás poměrně známé. Kromě profesionální kariéry se proslavil výrobou vlastních rámů a celých kol, které se během své na italské poměry krátké historie staly symbolem kvality a špičkové geometrie přesně podle představ tvůrce.

Maurizio Fondriest

Maurizio Fondriest se stal mistrem světa v roce 1988

Fondriest se narodil roku 1965 v Cles, profesionálem se stal v roce 1987. Roku 1988 se v dresu stáje Alfa Lum stal mistrem světa, což zopakoval ještě v roce 1991 (Panasonic) a 1993 (Lampre). Za svoji kariéru získal desítky etapových i jednorázových vítězství, kariéru ukončil v roce 1998 v týmu Cofidis.

Maurizio Fondriest

Dnes se podílí na vývoji rámů vlastní značky

Své zkušnosti a pověstnou technickou preciznost věnoval do vývoje rámů vlastní značky, od počátků specializovaných na karbonové materiály. 

Maurizio Fondriest

Kvalitu zaštituje svým jménem a podpisem na každém rámu (jedná se o grafiku, ne že by každý rám osobně podepsal 🙂

Maurizio Fondriest

Samozřejmostí je použití CAD systému při vývoji rámu

V současné době je značka Fondriest majetkem italského giganta Cicli Esperia, Maurizio je ale stále spolumajitelem  a má hlavní slovo při vývoji a designu rámů. Cicli Esperia zajišťuje distribuci, ve svém portfoliu má i legendární, více než stoletou značku Torpado. Nově máte možnost značku Fondriest zakoupit i v České Republice.

Maurizio Fondriest

Druhý nejvyšší model TF2

Produktovou řadu tvoří 5 samostatně prodávaných silničních rámů, TF1, TF2, RP Duo, RP3 a osvědčený Domino Carbon. Kromě rámů si lze pořídit i kompletní kolo na rámech TF1, TF2, RP3 a samostatně neprodávaných Mega Plus a Carb Level.


Maurizio Fondriest

Kolo na top-modelu rámu TF1


Maurizio Fondriest

A TF2 v módní zlaté barvě – v roce 2008 nás čeká spousta zlaté…

Kromě oficiálních fotografií naleznete níže naše fotky, které jsme pořídili v souvislosti s připravovaným testem kola RP Duo na sadě SRAM Force, který vyjde v lednovém čísle časopisu Peloton. 

Zobrazit fotogalerii

You may also like...