Fotogalerie z prohlídky trasy Českolipského MTB marathonu

Termín 2. závodu Českého poháru v bikemaratonu se nezadržitelně blíží, do 5. června 2004 zbývá necelý měsíc. V této souvislosti se ve středu 5. května konala oficiální prohlídka trati. Za ideálního počasí se na náměstí v České Lípě sešlo více než 20 bikerů, odhodlaných postoupit rizika, která jsou s podobnými akcemi vždy spojena.

Vzhledem k téměř letním teplotám byl asi nejrizikovějším faktorem počet občerstvoven v okolí trasy závodu. Ten povede nejen nádhernou přírodou českolipska, ale také mnoha vesničkami a spolu s atraktivním průjezdem ulicemi České Lípy dává účastníkům spoustu příležitostí k doplňování ztracených tekutin. A během testovací a seznamovací vyjížďky toho samozřejmě všichni náležitě využívali.

“Bude tak těžký, jak si to každý udělá” – tvrdí jeden z účastníků ve stoupání na vrchařskou prémii Slavíček. Což je pravda, protože profilem (převýšení jednoho okruhu je 500 m) i charakterem trati (všechny druhy povrchů s převládajícími lesními cestami a silnicemi) se řadí spíše mezi méně náročné podniky maratonského typu, ovšem o to rychleji se na špici pojede. Závod tak nabízí jak vrcholné sportovní zážitky a porovnání s českou elitou i zahraničními cyklistickými osobnostmi, tak i možnost turistického pojetí a jízdy na pohodu. Na výběr jsou 2 varianty trasy – krátkou tvoří jeden 30 km okruh, dlouhá má 90 km (čili okruhy 3).

Již od pátečního večera je pro závodníky i jejich doprovod připraven bohatý program, chystá se přehlídka závodních vozů z ME v rallyecrossu, dále živá i reprodukovaná hudební produkce, velkoplošná projekce, módní přehlídky a mnoho dalšího. Vše se bude odehrávat na náměstí v České Lípě, diváci budou moci sledovat průběh závodu i kulturní program z jednoho místa. Určitě stojí za to 5. června do Lípy přijet a zažít atmosféru pohárového závodu určeného i pro širokou cyklistickou veřejnost.

You may also like...