Galaxy Petyša Tour 2013 – 3.závod Galaxy série

 Roznov2012-5 kopieTřetí červnovou sobotu se v Rožnově pod Radhoštěm bude konat Galaxy Petyša Tour. Závodit se bude na horských tratích v délce 58 a 30 kilometrů.

 Město Rožnov pod Radhoštěm ležící v srdci Moravskoslezských Beskyd na úpatí Vsetínských vrchů je známo především svým skanzenem valašské architektury, jež je druhým nejstarším muzeem v přírodě ve střední Evropě. Zároveň díky okolním kopcům a malebné přírodě nabízí toto město bohaté sportovní vyžití, a to i pro cyklisty.

K pevným součástem sportovně-kulturního kalendáře Rožnova pod Radhoštěm patří závod horských kol Galaxy Petyša Tour. Osmapadesát kilometrů dlouhý závod, který je součástí Galaxy série, je jedním z nejtěžších, ale díky malebnému prostředí Moravskoslezských Beskyd také nejkrásnějších závodů tohoto celoročního seriálu závodů horských kol.

Pořadatelé Galaxy Petyša Tour připravili pro účastníky závodu dvě trasy – delší trasa pro trénované jedince měří 58 kilometrů a závodníci na ní překonají převýšení 1730 metrů. O vysoké tempo hned po startu se postará dvanáctikilometrový výšlap na Velký Javorník, kde bude vypsána tradiční vrcholová prémie. Vyhlášenou hospůdku na vrcholu ale cyklisté navštívit nemohou, neboť se hned spustí z vrcholu rychlým sjezdem do údolí. Z Dolních Pasek je pak bude čekat další náročné stoupání na úpatí Radhoště. Po sjezdu do Bácova je to už do cíle takřka coby kamenem dohodil, ale stoupání na Búřov ještě ze závodníků vyždímá poslední zbytky sil.

Kratší trasa měřící 30 kilometrů je určena pro mladší ročníky a závodníky, kteří netráví dlouhé hodiny denním tréninkem. Ti se vydají z Rožnova pod Radhoštěm rovnou do sedla Pindula, odkud chvíli pojedou po trase společně se startujícími z dlouhé trasy, od nichž se ale odpoutají do sjezdu o něco dříve a zamíří zpět do Autokempu Sport, kde bude cíl závodu.

Na obou trasách zažijí závodníci nefalšovanou krásu beskydské krajiny s malebnými výhledy. V průběhu dne navíc dostanou v rámci doprovodného programu šanci poměřit své síly také děti, pro něž pořadatel uspořádá tradiční závody.

Kromě Galaxy série je Galaxy Petyša Tour také závodem česko-slovenské Valašsko-Považské MTB série.

Užitečné informace:

  • termín konání: 15. června 2013

  • prezentace:     v budově recepce Autokempu Sport (vedle fotbalového stadionu)

v pátek od 18.00 do 21.00

v sobotu 15. června od 7.30 do 10.30

  • start: u Kina Panorama v Rožnově pod Radhoštěm

  • čas startu:    11.00 dětské kategorie

12.00 závod na 58 km

12.30 závod na 30 km

You may also like...