Galaxy série bude pokračovat v Prachaticích

Fox Galaxy maraton Prachatice bude druhou zastávkou Galaxy série 2013. Závod startuje již příští víkend!

Druhým podnikem Galaxy série 2013 je stejně jako vloni závod v prostředí předhůří Šumavy: Fox Galaxy maraton Prachatice 2013. Již vloni pořadatelé ve snaze vyhnout se dlouhým asfaltovým úsekům připravili zásadní změny tras, na nichž sice není nic zadarmo, ale požitek z jejich absolvování opět bude stát za to. A organizátoři také hodlají zaujmout celou řadou osvědčených prvků, které se staly tradiční součástí závodu.

Fox Galaxy maraton Prachatice nabídne i letos tratě dvou délek: 63 a 42 kilometrů s převýšením 1580 respektive 1100 metrů. „Navzdory stále postupujícímu projektu „Za lesy vyasfaltované“ jsme se pokusili už vloni postavit nové trasy tak, aby na nich bylo minimum toho černého nesmyslu, kterého se nedostává na silnicích pro auta, ale v lesích je toho stále víc…,“ uvedl ředitel závodu Tomáš Novák. Obě trasy tak vedou jen z 25-30 procent po asfaltu. Nabídnou přitom krásné výhledy na šumavská panoramata, sjezdy rychlé i technické, ale i nelehká stoupání, bez nichž by závod nebyl závodem.

Po startu od Městského stadionu vyrazí peloton směrem na horu Libín vysokou 1095 metrů. Po vrcholové prémii následuje kamenitý a kořenitý sjezd na Libínské Sedlo, odkud trasa pokračuje do Zbytin a k první občerstovací stanici v Korytě. Tady je také první dělení tras, ale o chvíli později se obě trasy zase spojí, aby se pak maratonci znovu oddělili a zamířili do Skříněřova. Po opětovném napojení zpět na krátkou se však velmi rychle znovu odpojí, neboť delší trasa vede přes Rohanovský vrch a až poté zamíří zpět do Prachatic.

Na obou trasách budou samozřejmě připraveny občerstvovací stanice – na kratší jedna, na delší dvě. Zaplnit hladové žaludky pak budete moci něčím chutným také v cíli.

Pro ty, kteří  se umístí na prvních třech místech, budou připraveny věcné ceny. A svou minutu slávy si mohou vychutnat také ti, kdo uspějí v některé z vypsaných atypických kategorií jako je „smolný vrchař“ (ten závodník z delší trati, který na nejvyšší vrchol trati Libín vystoupá jako třináctý v pořadí) a „kategorie pořadatele“ (pro ty, kdo si na dlouhé trase dojedou v absolutním pořadí pro první tři místa druhé poloviny hodnocených). A na účastníky závodu čeká také tradiční bohatá tombola.

Centrum závodu je na Městském stadionu, kde bude již v předvečer závodu v pátek 18. května probíhat od 19 do 21 hodin prezentace. Startovní číslo si pak můžete vyzvednou i v den závodu, a to od 7:00 do 10:00 hodin. Dlouhá trasa u stadionu startuje v 11:30, účastníci kratší varianty závodu se na trať vydají o půl hodiny později. Od 10:00 hodin budou v rámci vložených závodů soutěžit u Městského stadionu na kolech i děti, od 12:05 pak budou děti soutěžit na koloběžkách.

Více informací na www.galaxy-serie.cz.

 

You may also like...