Haman tentokrát nedal na RWE Okoloostravy 2013 soupeřům šanci

Za příjemného počasí se v neděli 11. srpna sešli účastníci devátého závodu seriálu Cyklomaratontour ve Family Parku Ski Areálu Skalka u Vřesiny nedaleko Ostravy. Hlavní závod na 60 kilometrů vyhrál Martin Haman, který si tak spravil chuť po loňském druhém místě.
Ve Vřesině, tedy doslova coby kamenem dohodil od Ostravy, metropole Moravskoslezského kraje, se stejně jako v předchozích letech uskutečnil další díl populárního seriálu Cyklomaratontour – již šestý ročník RWE Okoloostravy. Letos se zázemí závodu opět nacházelo v areálu Family Park Ski Areálu Skalka a na účastníky čekaly krásné tratě v malebném prostředí přírodních parků Moravice a Oderské vrchy, na nichž závodníci úplně zapomněli na blízkost průmyslového města.

I letos se na obě trasy závodu – na výběr bylo z tratí dlouhých 35 a 60 km – vydalo početné startovní pole. Obě tratě závodu vedly převážně po lesních a polních cestách. Pro děti navíc organizátoři připravili v areálu Family Parku kratší tratě úměrné jejich věku – závody Waterrr Sport dětského poháru probíhaly v dopoledních hodinách ještě před startem hlavního závodu.

Hlavní závod na 60 kilometrů odstartoval ze Skiareálu Skalka v pravé poledne. Jeho trasa vedla okolo Budišovic do Nové Sedlice, Suché Lazce, Raduň, Hlubočec a Zbyslavice zpět do cíle ve Vřesině. Celkové převýšení na delší trase činilo 1200 výškových metrů. Vítězem závodu se letos stal Martin Haman (Superior Riders), který si tak meziročně o jedno místo polepšil, neboť vloni dojel těsně druhý. Stříbro letos vybojoval Tomáš Čer (Bikestyle.cz) a bronz jeho týmový kolega Břetislav Rohel, který tak podtrhl nadvládu domácích bikerů. Loňský vítěz Stanislav Hejduk (Madeta Fitness – Haibike) se letos musel spokojit s nepopulární „bramborovou“ medailí. Mezi ženami vládla pelotonu Jana Bednaříková (Amenity – Extrém Sport Team).

Vítězem kratší varianty závodu RWE Okoloostravy se stal domácí Viktor Klos (SK Jiří Team), mezi ženami dokázala po roce opět vyhrát Lucie Gruchalová (Lowell Pro Šafrata Bohumín).

Zázemí ve Family Parku Ski Areálu Skalka nabídlo v průběhu dne také doprovodný program. Kdo se na trati závodu nevysílil úplně, mohl si zasoutěžit na stacionárních kolech v Mercedes-Benz Gold sprints o luxusní hodinky od společnosti 4PM – JET SET. Kromě stánků s s cyklistickým zbožím zde byla třeba také úschovnu kol. Vhod mnohým přišla masáž ve stanu firmy ALPA a o bohaté občerstvení se opět postarali lidé z Madety.

Dalším závodem seriálu Cyklomaratontour je 25. srpna AIMTEC Okoloplzně. Více informací o seriálu, včetně elektronického přihlašování a dalších novinek naleznete na stránkách www.cyklomaratontour.cz.

Výsledky RWE Okoloostravy 2013

60 km – muži
1. Martin Haman (Superior Riders) 1:55:16
2. Tomáš Čer (Bikestyle.cz) +0:16
3. Břetislav Rohel (Bikestyle.cz) +5:43
4. Stanislav Hejduk (Madeta Fitness – Haibike) +6:02
5. Pavel Žák (Bike Triatlon Morkovice) +7:11

60 km – ženy
1. Jana Bednaříková (Amenity – Extrém Sport Team) 2:26:20
2. Veronika Bláhová (Drásal Team Holešov) +2:23
3. Kamila Procházková (Sintesi Prima-Donna) +2:51

35 km – muži
1. Viktor Klos (SK Jiří Team) 1:13:55
2. Martin Černocký (Inkospor) +0:22
3. Lukáš Janků (logicky.cz) +0:25

35 km – ženy
1. Lucie Gruchalová (Lowell Pro Šafrata Bohumín) 1:23:57
2. Alexandra Olivová (Bike 2000) +5:19
3. Taťána Pokorná (Bike One) +12:22

Kompletní výsledky: www.sport-base.cz

You may also like...