Letošní ročník RWE Okoloprahy se konal v Berouně

Oblíbená zastávka seriálu Cyklomaraton tour měla v neděli 15. září ve městě na soutoku řek Berounky a Litavky premiéru. Hlavní závod na 45 kilometrů vyhrál v těsném dojezdu Ivan Rybařík.

S přesunem zázemí do Berouna se RWE Okoloprahy přiblížil české metropoli. Kromě cyklistů všech věkových kategorií se na trať závodu vydali i hendikepovaní cyklisté a také koloběžkáři, kteří zde měli poslední závod seriálu Kostka Cup.

Cyklomaraton tour je seriál otevřený všem a proto měli účastníci na výběr ze dvou délek tras. Začátečníci mohli zvolit 18 km dlouhý závod, pro ty zkušenější byla připravena 45 km dlouhá trať. Ačkoliv Cyklomaraton tour se v Berouně zastavila poprvé, tratě RWE Okoloprahy jsou již několik let zavedené pod názvem Berounský bikemaraton.

Na Husově náměstí v Berouně, kde měl závod své zázemí, postavili své stánky partneři Cyklomaraton tour. Kromě stánků s cyklistickým zbožím zde byla i úschovna kol, masáže probíhaly ve stanu ALPA a zájem byl mezi závodníky i diváky o soutěž na stacionárních kolech Mercedes-Benz Gold sprints o luxusní hodinky od společnosti 4PM – JET SET.
Ještě v dopoledních hodinách se do závodění pustily děti, pro které byl připraven závod oblíbeného Waterrr Sport dětského poháru. Závodní tratě v okolí náměstí byly přizpůsobeny věku dětí a nejen vítěz, ale každý z malých účastníků získal na konci závodu malou odměnu.

Hlavní závod na 45 km odstartoval o 50 minut dříve než je zvykem, a to kvůli přejíždění železniční trati v Nižboru. Na delší z dvojice tratí se vydalo přes 400 účastníků, mezi nimiž nechyběli profesionálové, ambiciózní amatéři i ryzí hobby jezdci a dokonce ti, kteří si závod jeli jen tak projet bez čísla. Cyklisté nejdříve zamířili do lesů v okolí vrcholu Děd a po širokých lesních a polních cestách pokračovali dál přes Nižbor, Chyňavu, Libečov a Vráž zpět do Berouna. Zajímavostí, kterou si mohli vychutnat i účastníci kratší trasy, byl brod Berounky. V tom totiž během závodu vody přibývalo a zatímco první závodníci brod ještě mohli projet, ti po nich už měli vody po kolena a poslední po pás.

Nebývale vyrovnaný závod vyhrál v čase 1 hodina 28 minut a 6 sekund Ivan Rybařík z týmu Čistý sport, který jen o zlomek vteřiny porazil druhého Tomáše Tvrdíka (Toyota Dolák). Pět vteřin ztratil na třetím místě Filip Eberl (Remerx Merida Team Kolín) a hned po něm do cíle doslova vlétlo dalších pět závodníků. Prvních osm jezdců v pořadí dělila jen půlminuta! Kategorii žen vyhrála s přehledem Milena Cesnaková (Čistý sport).

Kratší závod na 18 km vyhráli Milan Suchý (Madeta Fitness) a Michaela Porazilová (RWE).

Po závodě bylo pro účastníky připraveno bohaté občerstvení ve stanu společnost Madeta. Na výběr tu bylo z několika možností chutného jídla i pití.

Seriál Cyklomaratontour pokračuje 29. září předposledním závodem CEP Královéhradecká 50. Více informací o seriálu, včetně elektronického přihlašování na nadcházející závody a dalších novinek naleznete na stránkách www.cyklomaratontour.cz.