Luxusní video z Českolipského Fiege MTB víkendu

Českolipského Fiege MTB víkendu se zúčastnilo dohromady přes 400 závodníků a v obou dnech se na startu objevilo mnoho zvučných jmen. Vyřazovací MTB sprint na 800 metrovém okruhu se ukázal jako velice atraktivní nová disciplína, nedělní maratonek v délce 45 kilometrů s minimálním převýšením by byl závodem pro každého, nebýt těžkého bahnitého terénu, který oddělil zrno od plevy 🙂

Vyřazovací sprint byl také poznamenán bahnitým povrchem a pro jezdce na posledních místech jednotlivých rozjížděk to bylo opravdu peklo severu. V mužském finále zvítězil Martin Horák (Rock Machine Cyklomax), kterému práci usnadnil Pavel Zerzáň (ČS MTB) svým pozdním příchodem na start a následnou diskvalifikací. Na druhém a třetím místě tak skončili Michal Bubílek (Bikeranch) a Pavel Martínek (Dongres Kolokolo).

Nejmladší veterány získal Herbert Schwarz (TJ Rumburk – Kola Brabec) před Vencou Šafránkem (BigShock – Kolokram.cz) a Michalem Vencovským (Ski Paudera).

Prostřední veteránskou kategorii po dramatickém průběhu vyhrál Vladimír Paudera (Ski Paudera), elitní nejstarší kategorie patřila Milanu Špolcovi (Survival).

Šárka Vandíková (Ski Paudera) porazila ve sprintu všechny ostatní ženy a juniorky.

Peklo Severu 2008 : závod v Žizníkově Autor: Ladislav Kovář najdete na Vimeo.

Nedělní maratonek se tvářil se svými 45 kilometry jako pohodová vyjížďka, ovšem zmiňované bahno na trati a hlavně jména na startovce odpovídající spíše pohárovému závodu způsobily hodnotný sportovní zážitek všem zúčastněným, hobbíkům obzvlášť 🙂

Pavel Zerzáň si napravil pokaženou sobotu časem 1:28:40 a celkovým prvním místem, za ním dojel Martin Horák a Václav Ježek (Spinnig MB), kterým ze skupiny pět kilometrů před cílem odpadl Tomáš Vokrouhlík (Faktor Bike Team).

V ženách kralovaly Ivana a Kateřina Loubkovy (obě TT Cyklorenova Cvikov), třetí byla Karolína Stolařová (ČS MTB).

Podle ohlasů Českolipským závodům přesun místa konání z centra města na jeho okraj Žizníkov prospěl a připravil všem zúčastněným potřebné zázemí a potřebný prostor. V plánu je pokračování vyřazovacích závodů v areálu restaurace U Kerama i v průběhu roku, více informací se objeví na webu.