ME v cyklokrosu 2003 – Tábor

V sobotu se v Táboře jelo Mistrovství Evropy v cyklokrosu. Závodili junioři, ženy a muži pod 23 let. Česká republika získala stříbro v kategorii juniorů (Roman Kreuziger) a zlato a stříbro v kategorii pod 23 let (Martin Zlámalík a Martin Bína). Zatím si můžete prohlédnout fotky ze závodu kategorie do 23 let, fotky ze závodu žen budou také, ale později.

Počasí závodníkům přálo (kameraman jedné TV to charakterizoval slovy “Sluníčko, svině jedna zasraná.” – svítilo mu přímo do objektivu.).

Závod byl velmi dobře zorganizován, po trati bylo několik kamer které přenášeli dění na velkoplošnou obrazovku.

Kategorii U23 odstartoval Václav Klaus, který pak i předával medaile. Zřejmě jako poděkování za jeho zásluhy o cyklistiku a cyklokros vůbec. (Jiné vysvětlení je že jel prostě okolo tak se ukázal, jako nedávno na dostizích:-).

Jedinou chybičkou na kráse byl podle mně nešťastný způsob oznámení diskvalifikace. Nejdříve Vladimíra Kyziváta vyhlásili jako bronzového, a těsně před tím než dostal medaili ho zase ze stupňů vítězů odvolali. To mně přišlo dost kruté, mezi dojezdem a vyhlášením bylo docela dost času, tak nechápu proč nezačali vyhlašovat až ve chvíli kdy bylo rozhodnuto o konečném pořadí. To nic nemění na tom, že Vladimír Kyzivát jel dobře a do cíle dojel třetí.