Na trati Okololiberce zvítězil Hruška

Cyklistická sezóna pokračuje a další díl má za sebou i Cyklomaratontour 2012. Tentokrát se cyklisté sjeli do Liberce, pátého nejlidnatějšího města České republiky, který hostil pátý ročník závodu RWE Okololiberce.

Okolí Liberce nabízí výborné terény pro jízdu na horském kole, a to díky své poloze mezi Ještědským hřebetem a Jizerskými horami. Pro účastníky Cyklomaratontour si organizátoři Okololiberce připravili pětadvacetikilometrový okruh, který závodníci jeli jednou nebo dvakrát dle zvolené trasy 25 nebo 50 kilometrů. Pod Ještěd se na rychlou trať na Den Vítězství, kdy je vyhlášen státní svátek, sjelo na pět stovek startujících od dětských kategorií po veterány.

Zázemí závodu RWE Okololiberce premiérově poskytlo koupaliště v Hodkovicích nad Mohelkou, které leží doslova coby kamenem dohodil od Liberce. S výhledem na majestátnou horu Ještěd i se stejnojmenným vysílačem na jeho vrcholu, který je vyhlášeným architektonickým skvostem a národní kulturní památkou, se v půl dvanácté vydali na trať účastníci delšího závodu a deset minut po nich i cyklisté, kteří si troufli jen na jeden okruh. Na děti bylo myšleno v programu Cyklomaratontour také – pořadatelé pro ně připravili dopolední závody PIGY dětského poháru a další program.

Hlavní závod na 50 kilometrů vyhrál čerstvý bronzový medailista z mistrovství České republiky v maratonu Jan Hruška (Toyota Dolák) před Václavem Ježkem (Alpine Pro – Author) a Michalem Bubílkem (Kellys BikeRanch). Mezi ženami triumfovala reprezentantka v cyklokrosu Pavla Havlíková (Young Telenet Fidea) před Petrou Tlamkovou (BMC Cycling Team) a Pavlínou Černou (Eleven Team Příchovice).

Cyklomaratontour 2012 pokračuje již za necelé tři týdny – 26. května. Tentokrát se celý ansámbl přesune na Moravu. Již zavedený závod Okoloolomouce bude mít letos opět nové zázemí, a to v Dolanech – Vésce. Na závodníky bude čekat upravená trať, na které nebudou chybět ani hravé a jezdivé pěšinky, které jsou pro jízdu na horském kole jako stvořené. Navíc se můžete znovu těšit na kompletní zázemí a bohaté možnosti občerstvení po závodě, jež bude znovu v rukou společnosti Madeta. Více informací o závodu včetně možnosti on-line přihlášení najdete na www.cyklomaratontour.cz. 

You may also like...