NORBA MTB série 2005

Během uplynulého víkendu (datace: 4.-6. března) odstartovala americká NORBA MTB série prvním závodem ve městě Boerne – středisku Tapatio Springs (stát Texas). Víkend byl především úspěchem pro českou bikerku Kateřinu Hanušovou (Luna Women Team), která v drsné konkurenci obsadila 5. místo v XC závodě. Jelikož byl texaský závod “otvírákem”, patří jí i průběžné 5. místo v celé sérii.

Za vítězkou Alison Sydor (Rocky Mountain Business Objects) zaostala o cca. 5min a kdyby nepanovaly drsné podmínky na trati, dopadla by jistě ještě lépe, ale to jsou ona “kdyby”. A o tom to je, pěkně se měřit s těmi nejlepšími.

Letošní série je také obohacena o novou UCI reguli – možnost technické asistence ve vymezených zónách, depech v průběhu závodu. Sam Jurekovic se stál prvním závodníkem historie NORBY, který po defektu ve druhém kole využil technické asistence a měnil celé kolo, i skrze pomoc svého týmu však posléze závod nedokončil:-).

Celý víkend sužovalo bikery nepříliš vstřícné počasí, vítěz MTB maratonu popisuje trať následujícími slovy: “složení bahna na trati by se dalo přirovnat k intervalu mezi burákovým máslem přes směs jílu s hlínou až k naprostému pudinku”:-). Zkrátka žádný med, všichni to známe, kolo neřadí, nebrzdí, každé dosednutí na sedlo, resp. “plínu” vyvolává husí kůži, brusná pasta z vody a písku dře do zadnice – fuj.

Na závodníky XC závodu byl přichystány tři 8 mílové okruhy, které za daných podmínek opravdu spravedlivě prověřily výkonnost bikerů i strojů samotných. Jasným vítězem se stal Adam Craig (Giant MTB Team), který jak sám dodává byl bahnem odkojen.

Výsledky:

Muži – XC

 1. Adam Craig (Giant MTB Team)
 2. Trent Lowe (Subaru-Gary Fisher)
 3. Geoff Kabush (Team Maxxis)
 4. Jeremy Horgan-Kobelski (Subaru-Gary Fisher)
 5. Liam Killeen (Specialized)

Ženy – XC

 1. Alison Sydor (Rocky Mountain Business Objects)
 2. Susan Haywood (Trek-VW)
 3. Willow Koerber (Subaru-Gary Fisher)
 4. Kiara Bisaro (Gearsracing)
 5. Kateřina Hanušová (Luna Women)

NORBA MTB série 2005 dále pokračuje těmito závody:

 • NMBS #2 – březen 18-20 – Phoenix, AZ
 • NMBS #3 – červen 17-19 – Deer Valley, UT
 • NMBS #4 – červenec 15-17 – Schweitzer Mountain Resort Sand Point, ID
 • NMBS #5 – červenec 22-24 – Snowmass Resort Aspen, CO
 • NMBS #6 – srpen 6-7 – Brian Head Resort Brian Head, Utah
 • NMBS #7 – srpen 19-21 – Snowshoe, WV
 • NMBS #8 – srpen 26-28 – Mt. Snow, VT

Autor: Adam Schneeberger

You may also like...