Okolobudějc přeborem domácího týmu Madety

Druhý závod Cyklomaratontour 2013 vypadal jako otevřené mistrovství klubu Madeta Fitness/Haibike – vítězem závodu na 48 kilometrů, který vedl i přes vrchol Kleť, se stal Stanislav Hejduk a kratší variantu závodu vyhrál jeho týmový kolega Roman Bláha.

V sobotu 13. dubna pokračoval seriál Cyklomaratontour 2013 již druhým závodem. Tentokrát se dění přesunulo do jižních Čech – v prostředí vodáckého kempu Zlatá koruna našli zázemí účastníci Madeta Okolobudějc, kteří měli tradičně na výběr z tratí dvou délek. Ta delší z nich vedla dokonce na nedaleký vrchol Kleť, nejvyšší horu Blanenského
lesa, a závodníci tak míjeli nejstarší kamennou rozhlednu v Čechách. Kratší trasa na 22 kilometrů byla postavena tak, aby ji zvládl objet každý. Vyrazili na ni dokonce i koloběžkáři.

Madeta Okolobudějc je závodem s atraktivní tratí v překrásném prostředí předhůří Šumavy. Jen nedaleko odtud najdete perlu jižních Čech – Český Krumlov a tak není divu, že nemálo účastníků spojilo závodění na kole s prohlídkou tohoto města zapsaného na seznam světového dědictví UNESCO. Nádherné kulisy závodu vytvářela také samotná hora Kleť, jejíž vrchol leží v nadmořské výšce 1083 metrů a jde z něj za hezkého počasí spatřit i daleké Alpy.

Areál vodáckého kempu Zlatá koruna ožil v rytmu cyklistiky již v dopoledních hodinách, kdy si závodní čísla na řidítka připnuly děti. Pro ty totiž byly připraveny v areálu startu a cíle vlastní závody Waterrr sport dětského poháru. A následně, když se na své tratě vydali i jejich tatínkové nebo maminky, se mohli malí cyklisté zabavit na skákacím hradu, u elektronických her a nebo soutěží, které pro ně byly během dne připraveny. Všichni účastníci závodu i jejich doprovod se mohli během celého dne těšit z bohatého občerstvení ve stanu společnosti Madeta a nebo si dopřát ve stanu ALPA masáž na rozehřátí před závodem nebo k nastartování regenerace po něm.

V pravé poledne odstartovali účastníci závodu na 48 i 22 kilometrů. Na delší trati slavil úspěch Stanislav Hejduk, když do cíle přijel první těsně před svým týmovým kolegou z Madeta Fitness/Haibike Janem Nesvadbou. Bronz vybojoval Tomáš Tvrdík (Toyota Dolák MTB). Kategorii žen na delší trase vládla Ilona Bublová (BMC-SAVO Racing). Vítězství na krátké trase v
závodě na 22 km vybojovali Roman Bláha (Madeta Fitness/Haibike) a Pavla Benešová (Uniqua Jihlava).

Dalším podnikem Cyklomaratontour 2013 bude 8. května RWE Okololiberce. Více informací o celém seriálu i dalších závodech, které jsou v průběhu celé sezóny na programu, najdete na stránkách www.cyklomaratontour.cz. Ke každému ze závodů se můžete také přihlásit on-line.