Ondřej Sosenka překonal rekord v hodinovce

Ondřej Sosenka hájí v letošní barvy italské stáje Acqua e Sapone – Adria Mobil. Když nebyla stáj pozvána mezi elitní společnost Pro Tour, Sosenka začal vážně uvažovat o hodinovce. Ondřej patří k našim nejlepším časovkářům, což potvrdil vítězstvím na letošním mistrovství ČR, kde časovku vyhrál.

Dosavadním držitelem 5 let starého rekordu z Manchesteru byl Brit Chris Boardman a jeho hodnota činila 49,441 km. Boardman ke svému rekordu použil převod 54×14. Sosenka měl na svém celokarbonovém speciálu z dílny rámařského Boha Francesca Mosera (materiál Dedaccia) převod těžší, resp. 54×13. Kolo musí splnit přísné parametry UCI. Váha stroje činí 8,9 kg. Převodník Ondřejovi vysoustružili hoši z České Kamenice alias u Gebhardta. Rovněž řetěz je tuzemský ČZ. Většina ostatních komponentů byla od FSA.

Sosenka začal svůj pokus na moskevské dráze Krylatském hodně zostra. Po prvním kilometru měl k dobru na Boardmana téměř 3 vteřiny. Po 40 km byl Sosenka oproti Britovi o 18 vteřin rychlejší a všichni začali tušit, že vidí rekordní jízdu. K pokoření 50 kilometrů mu chybělo přesně 300 metrů.

Ondřej Sosenka překonal Boardmana o 259 metrů. Posunul metu na 49,700 km.

Gratulujeme!

Autor článku: Adam Schneeberger – Mountainbike.cz

You may also like...