Radim Kořínek zpátky do ČS MTB

Radim Kořínek se po ročním působení v týmu Olpran – Dominator vrací zpátky do České spořitelny MTB. Důvodem byla prý lákavá nabídka a možnost startovat na mezinárodních závodech, které jsou důležité kvůli nominaci na olympiádu v Aténách.

Kromě Radima Kořínka bude v ČS MTB dalších šest závodníků, mimo jiné opět Pavel Elsnic, který by se také rád zúčastnil olympiády.

Tento víkend by se měl Radim Kořínek objevit na startu Bobr Cupu, což je česká varianta Dolomitenmanna, ale bez paraglidu. Další víkend bude startovat v Aténách a trať prý bude velmi podobná trati olympijského závodu.

Česká republika může na olympiádu nominovat pravděpodobně dva závodníky v elitní kategorii. Český svaz cyklistiky ještě neoznámil, které závody bude považovat za nominační. Doufejme, že k nominacím přistoupí zodpovědněji a spravedlivěji než při sestavování reprezentace na právě probíhající MS v silniční cyklistice v kanadském Hamiltonu. Tam mohla ČR poslat osm závodníků v elitní kategorii, funkcionáři však rozhodli, že kdo se nezúčastnil mistrovství ČR (jelo se na Slovensku…) nepojede. Tím pádem nejedou naši nejlepší cyklisté jako je Svorada, Hruška, Andrle….

You may also like...