Salzkammergut Trophy – přes 2000 účastníků

Čtvrtý podnik světového poháru MTB maratonu UCI, který vypukne už tento víkend 9. července v rakouském středisku Bad Goisern, znamená zároveň setkání elity tohoto sportu. Které z největších osobností světa tlustých plášťů uvidíme?

Z první lajny samozřejmě odstartuje Ital Massimo De Bertolis, po předchozích třech pohárových závodech (Kypr, Lago di Garda, Kanada) na průběžném prvním místě. Mezi jeho největší vyzyvatele patří Hannes Genze a Thomas Dietsch (oba z Německa) – 23 letý Genze před dvěma týdny neočekávaně zvítězil v Evropském poháru ve Frammersbachu a premiérově se v sobotu zúčastní i svěťáku.

Švýcar Thomas Spichtig (zajel 8., 4. a 3. místo, ve SP průběžně druhý) a Paez Leonardo z Kolumbie (2. na Gardě) určitě také patří mezi favority. Rakousko reprezentují innsbručané Martin Kraler a Alban Lakata. Kraler, národní šampion v sezóně 2004, čtvrtý muž maratonského MS 2004 a pátý na kontinentálním mistrovství ve Frammersbachu i Lakata, 5. v průběžném rankingu UCI jsou nadějí domácích fanoušků horské cyklistiky.

Světová elita něžnějšího pohlaví


Paola Pezzo (ITA) – držitelka dvou olympijských medailí, vítězka světového poháru na Lago di Garda se na startu objeví stejně jako současná vice šampionka Irina Kalentieva z Ruska. Mezi “insidery” s největší šancí na zisk ceného kovu patří také vedoucí žena SP Daniela Louis (SUI), Němka Birgit Jüngst (vicemistryně Evropy) a Slovinka Blaza Klemencic (3. z ME).

Na všechny, kteří vyrazí sledovat bajkové dění do Bad Goisernu, čeká hodně atraktivní podívaná, kromě pohárového závodu jsou připraveny i hobby podniky o délkách 31, 53, 100 a extrémních 200 kilometrů. Na nejdelší tratí uvidí držitele světového rekordu v individuální 24hodinovce Wolfganga Faschinga, svojí formu budou chtít předvést i Thomas Hödlmoser s týmovým kolegou Gerhardem Gulewiczem (1. a 2. místo v evropském poháru ve 24hod závodu).

Pokud vás sledování neuspokojí, není problém se v pátek od 15 do 21 hod a v sobotu do hodiny před startem každé kategorie přihlásit a osobně vyzkoušet jeden z nejtěžších MTB maratonů Evropy.

Zdroj: Tisková zpráva

Průběžné pořadí UCI MTB World Cup Marathon


Muži  1. De Bertolis Massimo (ITA)

  2. Spichtig Thomas (SUI)

  3. Acquaroli Dario (ITA)

  4. Bettin Mauro (ITA)

  5. Lakata Alban (AUT)

… 13. Rybařík Ivan , 25. Kříž Zdenda , 31. Reeh Jiří, 41. Vávra Jiří, 130. Fojtík Ondřej


Ženy  1. Louis Daniela (SUI)

  2. Pezzo Paola (ITA)

  3. Suss Esther (SUI)

  4. Henzi Petra (SUI)

  5. Enocsson Anna (SWE)

… 39. Radová Barbora


 

You may also like...