Svoboda a Janoušek na Transalpu stále sedmí, zbývají tři etapy

Čtvrtá etapa zavedla peloton opět zpátky směrem k rakouským hranicím, cíl hostilo městečko Sexten. Jakub Svoboda s Liborem Janouškem dorazili do cíle na 12. pozici, čímž udrželi průběžné pořadí na sedmém místě.

Předpověď počasí kupodivu vyšla a po celou etapu doprovázelo závodníky slunce a příjemná teplota. Úvodní část narozdíl od předchozích etap klesala, pod první výšlap na průsmyk Valparola do 2200 metrů nad mořem přiletěl peloton ve více než slušném tempu. Na kopci se teplota pohybovala kolem 12 stupňů, ihned následoval rychlý sjezd do známého střediska Cortina d´Ampezzo. Ne úplně 100% povrch dal vyniknout technickým jezdcům, s tím ale nemají oba závodníci týmu Kolokrám.cz žádné problémy.

V nájezdu do druhého velkého stoupání Passo de Croci, kde jsme podávali bidony (ale tradičně si opět nikdo z našich nic nevzal, obvykle jezdí 3 – 4 hodinové etapky na jeden a půl bidony a nějaký gel) ztrácely oba na vedoucí skupinu zhruba 5 minut, což vydrželo díky výborné práci v dlouhém sjezdu až do cíle. Těsně před ním připravili pořadatelé malý bonus v podobě šotolinového úseku s kaluží, takže i když to vypadalo, že kola nebudeme muset mýt, dopadlo vše jinak.

V tom se objevili v čase 3:14, což znamená na 102 kilometrech rychlostní průměr téměř 32 km/hod. Zítřejší etapa bude opět velmi náročná, s převýšením přes 3100 metrů a v pátém závodním dnu dá všem určitě pořádně to těla.  

Zobrazit fotogalerii ze závodu

Partneři týmu:

Partneři 2008

You may also like...