Tour de France 2004

V Paříži byl představen nový ročník Tour de France. Prezentace se zúčastnili i závodníci, mimo jiné Lance Armstrong, Jan Ullrich, Alexandr Vinokurov a Iban Mayo.

Tour de France 2004 se pojede od 3. července do 25. července. Na závodníky čeká 3395 km rozdělených do 20 etap, 11 z nich bude rovinatých, 6 horských (třikrát bude cíl etapy na kopci) a 3 časovky – jedna časovka týmů a dvě individuální. Nejdelší bude 13. etapa z Lannemezan do Plateau de Beille, která měří 217 km.


Pozváno bude 22 teamů po devíti závodnících. Výběr teamů je každý rok velmi diskutovanou záležitostí, protože zájemců je mnohem víc než volných míst. Jak řekl ředitel TdF Jean-Marie Leblanc: “Je mnohem více zájemců než míst a někteří budou zklamáni. Ale není žádný důvod abychom byli napadáni např. soudními žalobamy od těch, co nebyli vybráni. Budeme se snažit být co nejvíce fér.”

Prvních 14 teamů pozvaných na TdF 2004 bude oznámeno 31. ledna 2004. V podstatě to bude prvních 14 teamů z žebříčku UCI k 31. 12. 2003. 1. března 2004 pak bude výběr doplněn.

Lance Armstrong:

O TdF 2004: “Třetí týden bude zvláštní, ale to patří ke kráse Tour, že se mění. Mám rád tento závod. Mým cílem je vyhrát pošesté.”

O Janu Ullrichovi: “Mám dojem že se hodně zlepšil. Jeho nový team vypadá na papíře velmi působivě. Uvidíme co se stane na trati.”

Jan Ullrich

“Můj nový team je velmi silný, myslím že mám šanci. Samozřejmě si musím dávat pozor nejen na Lance, ale i na ostatní, zvláště pak na Belokiho. Jako obvykle budou pyrenejské etapy velmi těžké, poslední týden bude obzvláště těžký ale to je dobře. Horská časovka je pro mně zvlášť dobrá. Už jsem byl druhý mockrát. Příští rok chci konečně vyhrát.”

You may also like...