Transalp Tour v dešti – fotogalerie z 2. etapy

Druhá a doslova pekelná etapa Transalp Tour potrápila závodníky hned od začátku. Start v nadmořské výšce zhruba 1400 metrů, za vytrvalého deště a teploty 12 stupňů, s vyhlídkou na dva kopce o celkové délce kolem 50 kilometrů a stejně brutálních sjezdů určitě moc optimismu do žil nenažene.

Pro tým Kolokrám.cz skončila i tato zkouška úspěchem, celkové 7. místo v cílové bráně v Brixenu klukům zajistilo i 7. průběžnou pozici. Jedna z nejtěžších etap letošního ročníku překonala oba legendární průsmyky Timmelsjoch a Jaufenpass, počasí řádilo i večer v cíli a tak z kouzelné atmosféry města Brixen, jak jsem si ho pamatoval z roku 2006, moc nezbylo.

Na Timmelsjochu zazářil Jakub Svoboda, který se zde mezi sněhovými bariérami objevil kolem 4. pozice po 21 kilometrů dlouhé solo jízdě na prvním fleku. S Libourem Janouškem se zde sjeli a pokračovali s odstupem minuty až dvou na první závodníky. Silnice byla poté na hodinu uzavřena, takže byla možnost sledovat tváře závodníků ve výšce 2509 metrů, borci s druhé poloviny pole se fotili u cedule udávající tuto hodnotu a asi si nevudědomovali, že mají před sebou dalších více než 110 kilometrů 🙂

Zobrazit fotogalerii ze závodu

Partneři týmu:

Partneři 2008

You may also like...