Transcreta Race 2006 – divoký a fascinující

Rodina MTB etapových závodů se v letošním roce rozrostla o další akci. Dějištěm novice se stal krásný řecký ostrov Kréta. Při pohledu do výsledkovky prvního ročníku vidíme známá jména, se kterými se setkáváme na TransAlpu, Cape Epicu a dalších legendárních akcích, namátkou: Wieltschnig Silvio, Strobel Andreas a další.

Transcreta Race - MTB etapový závod na Krétě

Transcreta Race – MTB etapový závod na Krétě

Druhý ročník závodu napříč Krétou měří 1.100 km s převýšením 28.000 metrů. Devět etap vede nejtěžší a pravděpodobně nejkrásnější krajinou Evropy. Trasa závodu protíná všech 5 krétských pohoří. Vede krásnými plošinami Omalos, Nida a Lassithi, také známé jako údolí Tisíce Větrných Mlýnů. V letošním ročníku nejkratší etapa měřila 100 km (převýšení 2.300 m) a nejdelší, královská 150 km (převýšení 3.400 m). Je to opravdu výzva pro bikery vyzkoušet si, co “zjara” dokáží.

Závod odstartuje 20. května 2006, jeho trasa vede téměř výhradně terénem. Pro ty, kterým se zdá 9 dnů dlouhých, mají pořadatelé připravenu kratší 5ti denní, 600 kilometrů dlouhou trať (převýšení 17.000 metrů), která bude probíhat souběžně. Obě trasy končí v přístavním městečku Agios Nikolaos 28. května.

Transcreta Race - MTB etapový závod na Krétě

Transcreta Race – MTB etapový závod na Krétě

Pořadatelé nabízejí závodníkům 2 varianty startovného: standard (ubytování v kempu) a deluxe (ubytování v hotelech). Obě varianty v sobě zahrnují snídani a večeři, občerstvení během jednotlivých etap, GPS itinerář.

Výše startovného se pohybuje v rozmezí 850 Euro (krátká trasa, standard) – 1.650 Euro (dlouhá trasa, deluxe).

Obě trasy závodu budou těžkou prověrkou techniky a závodníků samých. Každý den čeká bikery extrémní zátěž. Po dojezdu do cílového městečka je pro závodníky připravena plavba lodí, aby mohli v poklidu obdivovat krásy ostrova Kréta, kterých si během závodu nevšimli.

Více informací naleznete na www.transcreta.com

Transcreta Race - MTB etapový závod na Krétě

Transcreta Race – MTB etapový závod na Krétě

Autor článku: Adam Schneeberger – Mountainbike.cz

You may also like...