TransRockies MTB Challenge aneb Napříč Skalistými horami 05

Organizátoři kanadského etapáku vedoucího Skalistými horami, který se jede 7. – 13. srpna, zveřejnili modifikovanou trasu závodu. Změny se týkají především prvních několika dní. Uvidíme, zda se jim podařilo eliminovat průjezdy brlohy medvědů grizzly:-).

TransRockies – 600km, 12.000 výškových metrů, 175 týmů, zážitky na celý život!

“Závod vstupuje do svého 4. ročníku a netají se svou prvopočáteční inspirací TransAlpem, proto jsme jej chtěli lehce omladit,” dodává ředitel závodu A. McConnell. Přidali jsme více singletracků a trasy jsou vedeny v blízkosti civilizace, což sebou přináší vymoženosti jako přístup k telefonům, Internetu a “junk foodu”.

Změna se týká první etapy z Fernie do Sparwoodu, do jejího závěru je zařazen nově otevřený, 30km dlouhý, Coal Discovery Trail.

TransRockies Challenge - MTB závod

Druhá etapa překračuje dvakrát kontinentální předěl a rovněž zahrnuje vysoké penzum jezdivých tracků. Dojezd etapy je v horské dědině Elkford.

Jednotlivé etapy TransRockies:

  1. 7. srpen: Fernie – Sparwood,
  2. 8. srpen: Sparwood – Elkford, obě etapy v provincii Britské Kolumbie
  3. 9. srpen: Elkford – Etherington Creek, přejezd do provincie Alberta
  4. 10. srpen: Etherington Creek – Sandy McNabb,
  5. 11. srpen: Sandy McNabb – Bragg Creek,
  6. 12. srpen: Bragg Creek – Rafter Six Ranch
  7. 13. srpen: Rafter Six Ranch – Canmore

Kategorie: open ženy, open muži, open mix, muži 80+, ženy 80+, mix 100+. Pakliže dvojice jede s více než 2min. rozestupem je penalizována. Závodníci musí zůstat v každém okamžiku závodu spolu.

Zajímavé jsou též 3 varianty startovného: od Economic – 1.350 USD, přes Classic – 1.550 USD až po Deluxe – 3.350 USD. Nejdražší varianta v sobě zahrnuje noclehy v karavanu, benzín, pojištění, zavěrečné čištění karavanu, nárok na jednu masáž denně, sportovní tašku a mnoho dalšího…

Loňského ročníku se úspěšně zúčastnilo české duo teamu Programcycle-Sugoi Lukáš Klezl a Pavel Richtr, jejich zážitky ze závodu si můžete rovněž přečíst.

Autor článku: Adam Schneeberger – Mountainbike.cz

You may also like...