Trénujeme s Ivčou (diriguje Ondra Vojtěchovský) – leden

Třetí cyklus byl ovlivněn tréninkovým "kempem" v teple, samozřejmě mimo plán a na poslední chvíli. Z toho vyplynuly dotatečné změny rozpisu na prosinec i přizpůsobení prvních lednových týdnů. Tady se naplno projevila síla on-line tréninkového vedení, Ondra Vojtěchovský obratem zaslal novou verzi a Ivča mohla bez výčitek svědomí jet dál přesně podle pokynů.

Stejný postup se uplatňuje i v případě nemoci nebo jiných výpadků, plán je vždy psaný na míru podle aktuálních podmínek.

Soustředění

Místo dlouhých "vánočních" pochodů došlo na cyklistiku. Převážná část se odehrávala na silnicích a v kopcích, ale na horském kole. Takže nahoru na lehké převody v oblasti základní vytrvalosti, občasný terén byl zařazen z čistě turistických důvodů. Běh byl lehce omezen, opět bez intenzit a s důrazem na techniku – zařazení oblíbené abecedy není náhodné… Plavání zůstalo v původních kolejích, hlavním cílem je udržet alespoň to, co je 😉

Příjemnou a pravidelnou součástí dvou dnů v týdnu se stala posilovna, stále jednou zaměřená všeobecně, podruhé s důrazem na nohy.

Odpočinek

Přes velké protesty ze strany trénované doktor naordinoval větší volno ihned po soustředku, čtyři dny bez sportu úplně a pak postupný náběh od kompenzačního pásma k intervalovému tréninku. Plavání 3 x týdně technika, běh opět prokládaný abecedou (pozn. autora – odkaz jsem našel v Googlu, sám mám modrou knížku :)))

Rozpis 01/01 – 14/01

Tréninkový plán

Rozpis 15/01 – 28/01

Tréninkový plán

Vejlet na KlíčTrocha statistiky

A jaký byl loňský rok celkově?

  • běh – 1558 km
  • kolo – 328 hodin (cca 7300 km)

A osobní dojmy?

Poslední loňský měsíc jsem přišla na první negativní stránku cyklistickýho tréninku – pravidelná návštěva posilovny se postarala o nové tvary na mým těle, to je sice správnej úkaz toho, že tam nechodim jen pro srandu králíkům. Jako děvče po svalech asi zrovna netoužim, však tajně doufám, že s příchodem jara každý nabytý sval zmizí!!!

Už v listopadu jsem byla nadšená tím příznivým počasím pro jízdu na velocipedu a ani v prosinci se nic nezměnilo, tudíž jsem mohla s čistým svědomím vyměnit sváteční pochodování za čistou nefalšovanou cyklistiku! Tohoto času mám na kontě stále jedno jediný sezení na trenažéru a jeden jediný pochod v dešti, ale to je už historická záležitost sychravého listopadu a MUDr. Vojtěchovský se už ani neodvážil vložit do dalšího měsíce nějaký pochod…

Z toho všeho plyne, že plán plním poctivě a navíc si to krásně užívám!!!

You may also like...