Trénujeme s Ivčou (diriguje Ondra Vojtěchovský) – únor

Čtvrtý měsíc společné práce na závodní přípravě přinesl další mírné zvýšení tréninkových objemů. Stále se pohybujeme převážně v oblastech základní vytrvalosti, prostor ale dostává i intenzita v podobě intervalů při běhu i kadenčních a silových cvičeních na kole.

Cyklistika

Vzhledem k nejistému počasí v únoru jde nahradit srovnatelnou zátěží na běžkách nebo pochodem, své si samozřejmě užije i trenažér, využíváný převážně k intervalům.

  • kad – kadenční cvičení – TF 140 – 160, kadence 100 – 120 RPM
  • sv – silová vytrvalost – TF 173 – 174, kadence 60 – 70 RPM

Běh

Také převážně vytrvalostní trénink, vyšší objemy oproti předchozím měsícům.

  • vyt – TF 145 – 175
  • tempo – krátké intervaly, TF 165 – 180

Plavání

Vše při starém, důraz na techniku a styl kraul, při správném tlaku okolí časem možná Ivča dospěje i k "plavecké abecedě" 🙂

Posilovna

Páteční ubyla, zůstala středa s důrazem na nohy.

Rozpis 29/01 – 11/02

Tréninkový plán

Rozpis 12/02 – 25/02

Tréninkový plán

A osobní dojmy? Zimní pochod

Po návratu z teplýho kraje jsem díky globálnímu oteplování neměla problém s aklimatizací , ale těch pět dnů volna snad radši ani nechci komentovat… Údajně je to prej k něčemu dobrý?!?!?! Minimálně proto, abych se měla na co těšit!

Jenže co se nestalo – napadla hromada sněhu, čímž jsem byla donucená natrvalo osedlat nepojízdný kolo uprostřed svýho pokoje a ještě navíc za něj být vděčná!!! Též pochod jsem dvakrát absolvovala – aspoň pro klid duše a vlastní potěšení jsem vypustila pár lekcí ve vodě (je dost možný, že ztrácím naději). Jediným potěšením se mi tak stal běh, kterej jde provozovat přirozeně za každýho počasí i v hlubokým sněhu!

A pak to přišlo – v únoru na mě padla únava. Doteď nevím, čím to je, ale vyřešila jsem to jednoduše – odjela sjíždět alpské svahy v domění, že si tělíčko odpočine… ouha – nestalo se tak, ale naštěsí následuje týden "odpočinkový" a já budu zas nezničitelná ivana!!!

You may also like...