Tým Kolokrám.cz na Transalp Tour na výborném 5. místě

Velké finále letošního ročníku Jeantex Transalp Tour proběhlo na trase Feltre – Bibione. Sedmá a zároveň nejdelší etapa měřila 155 kilometrů, převýšení bylo na dosavadní poměry pouhých 480 metrů. Rovinatý profil, silný vítr, kruhové objezdy a křižovatky i silný provoz ovšem paradoxně znamenal pro většinu závodníků maximální zátěž a skutečně oddělil zrno od plev.

Úvodní část byla ještě poměrně zvlněná, přesto byl rychlostní průměr první 7 členné skupiny, která odjela krátce po startu zbytku pelotonu, neskutečných 55 km/hod! Tempo bylo zběsilé, Jakub Svoboda se předvedl ve vynikající formě a spolu s Petrem Cirklem (Hrinkow) i tuto skupinu roztrhal a do cíle přijeli ve třech s náskokem kolem 7 minut. Odpadlíci dojeli krátce před pelotonem, který dorazil už v pohodovém tempu pohromadě.

S časem 27:03:55 obsadil Jakub Svoboda s Liborem Janouškem výborné 5. místo v celkové klasifikaci, což je – pokud mě pamět neklame – nejlepší umístění českého týmu v historii závodu. Závěrečný podařený ceremoniál proběhl přímo na pláži v Bibione. Oproti dosavadním alpským městečkům to byl civilizační šok, možná tím pořadatel chtěl přivést účastníky ze sedmidenního snu  zpět do reality…

Zobrazit fotogalerii ze závodu

Partneři týmu:

Partneři 2008

You may also like...