V královské etapě Transalpu Libor Janoušek a Jakub Svoboda excelovali

Pátou etapu závodu Transalp Tour zvládli oba ve velkolepém stylu, do cíle dorazili na pátém místě s minimální ztrátou 53 sekund na vítěze a v celkovém pořadí se tak posunuli na výborné 5. místo celkově i v kategorii.

Jedna z nejtěžích etap měřila přes 130 kilometrů a na pěti kopcích v ní závodníci nasbírali 3150 výškových metrů. Stoupání v úvodní části na Kreuzbergpass a Passo San Antonio nepřesáhla délkou 5 kilometrů, čemuž odpovídalo i zběsilé tempo kolem 50 km/hod v další lehce zvlněné části.

Výjezd na Passo Cibiana byl brutální i z auta, přestože se nejednalo o extrémní nadmořské výšky. Následující a neuvěřitelné točky nás přivedly na místo domluveného bufetu. Totální překvapení nastalo ve chvíli, kdy jsme si dojídali pizzu a kolem nás prolétl Jakub Svoboda s dalšími třemi odjetými borci v čase, který jsme naprosto nečekali. Rychlostní průměr 33 km/hod za polovinou závodu v takových kopcích odpovídal spíše Tour de France. Po necelých 4 minutách se přiřítil i Libor Janoušek a do cíle pokračovali oba spolu.

Lyžařské středisko Falcade i letní teploty tvoří krásnou atmosféru před poslední kopcovitou etapou, ale i tak se všichni už určitě těší na tu sobotní – po rovině s dojezdem do Bibione.

Komentář Libora Janouška: Aspirin v čaji jsem konečně vyměnil za něco pořádného od Enervitu, zdravotní problémy ustoupily a jelo se mi výborně, hlavně v poslední části. Do posledního stoupání mi pomohl BigShock a bylo to 🙂

Zobrazit fotogalerii ze závodu

Partneři týmu:

Partneři 2008

You may also like...