Fotky ze Silvestrovského běhu a MTB kritéria ve Varnsdorfu

Poslední den v roce patřil ve Varnsdorfu po 43. silvestrovkému běhu, který je několik posledních let spojen s MTB závody přímo ve městě.

Běh probíhal na různých tratích v délkách po 1650m v kategorii žen a 5000m pro muže. V ženách se stal kořistí sester Loubkových, v mužích zvítězil Pavel Jindra před tuším Miroslavem Daňkem. MTB kritérium probíhalo na stejné trati jako běh mužů, s během se také časově prolínal, takže pro účastníky obou disciplín se jednalo o závod podobný duatlonu 🙂

Pět okruhů na kole v celkové délce 12,5km dal nejrychleji Honza Strož, který jel v úniku od 3. okruhu. Na dalších místech je jelo stylem občasných nástupů, ovšem bez větší spolupráce, nedošlo k výraznějšímu roztrhání pole a o pořadí se rozhodovalo až v konečném spurtu, navíc poznamenaném nejasnostmi v počtu absolvovaných kol. Nejednalo se o chybu pořadatelů ani závodníků, pouze si každý a hlavně premiéroví účastníci (jako třeba já 🙂 výsvětlovali pojem "zaváděcí okruh" po svém, do počtu kol se počítal.

VDF

Jan Strož

Nakonce byl nejrychlejším spurterem Pavel Jindra, celkové pořadí včetně dalších kategorií se snad někde brzy objeví.

V ženách a jejich závodě spojeném s veterány a "mladšími než muži" na 5km proběhlo vše jednoznačně, od prvních metrů držela vedení kategorie Ivana Loubková, následovaná Kateřinou.

Celkově se jednalo o povedenou silvestrovskou akci s velkým počtem diváků a dobrou kulisou, příště se třeba podaří i nějaký ten sníh.

Zobrazit fotogalerii

You may also like...