Krádeže kol na závodech – trend moderní doby?

Z ustájení bajka ve sklepní kóji panelového domu jsme vyléčeni, před hospodou stavíme kola tak, abychom na ně měli permanentní výhled, ale v posledních měsících začínám mít dojem, že se začíná rozmáhat další nešvar naší demokratické společnosti, a tím jsou krádeže kol přímo na MTB akcích.

Je to pochopitelné, na maratonu čítajícím 500 člověků je velký výběr materiálu, závodníci jsou po výkonu vysíleni a mají úplně jiné myšlenky, než připoutat svůj stroj od bahna ke svému zápěstí, tudíž jej pohodí opodál a chvilka nepozornosti je tu. Jenže jak se předvědčujeme v redakci Mountainbike.cz kola se kradou ze střech aut, zamčených interiérů aut a v neposledním případě i ze zamčeného hotelu.

Že kola kradou organizované skupiny v západní Evropě jsem věděl již dávno, o šuškandě, možnosti koupit jednonohýho Kanóna za třetinovou cenu jsem taky věděl a lhal bych, kdybych při koupi nového stroje nad touto variantou také chvíli nezauvažoval. Naštestí, jsem svodů nepodlehl a když jsem se stal předminulý víkend svědkem krádeže kol kamarádů z oddílu, jsem z toho definitivne vyléčen a “čórku” bych nikdy vědomě nekoupil!!!

Po dojezdu závodu v Jánských lázních jsme se odebrali na hotel, lehce si vorazit, vysprchovat, sbalit a hurah domů… Docela optimistickej scénář. Jenže během naší vzájemné ližby ran a hygieny jsme zhruba po cca. 45 min. zjistili, že nám nekdo ukradl kola. Je zajímavé, že zmizela pouze ta opravdu nejdražší, osazená XTR či nejvyšším sadou od SRAMU. Můj chcípák na XTé tam zůstal. Opravdu super završení sezóny…

Řešení?

  • nekupovat drahá kola zvučných značek, protože všichni víme, že v kole to stejně není
  • jezdit pouze na maratony, kde mají depa s ozbrojenou ochrankou
  • okamžitě po dojezdu odejet domů
  • nejezdit na maratony vůbec

Ve svých řešeních celou problematiku zlehčuji, ale opravdu mě nenapadá příliš způsobů, jak svůj stroj ochránit. Snad jen dobře střežené depo…

Díky za vaše podněty v diskuzi.

Autor: Adam Schneeberger – Mountainbike.cz

You may also like...