Krkonošská 70 – MTB časovka popáté

Závěrečný závod první pětiletky mých účastí na MTB časovce trojic – Krkonošské 70 – provázely od počátku nejasnosti ohledně složení družstva. Tradiční člen teamu Adam prodal bajka, navíc mu do Janských Lázní nejede vhodný spoj, odložil jsem tedy zdravý rozum a realistický úsudek stranou a někdy počátkem září oslovil Svoboďáka s nabídkou hezké soboty a výletu na horském kole.

Zbývající třetinu družstva měl podle plánu tvořit Lukáš Povondra, bohužel jel finále Pekla severu v České Kamenici příliš "na krev" a se sádrou na ruce (cca 340 g navíc) se mu do vyhlášených výjezdů v okolí Monte Negro nechtělo. Zastoupil jej tedy David "Jiřina" Jeřábek, mimochodem vítěz zmíněného kriťáku, a já věděl, že v pátek před závodem asi neusnu.

To se ukázalo jako správný odhad vlastního psychického stavu, výhodou bylo jednodušší vstávání, protože jsme nechali přesun do místa startu až na sobotní ráno (především z důvodu toho, že momentálně nevlastním kolo takové hodnoty, které by se vyplatilo nechat si v rámci pojistného podvodu odcizit a tudíž nebyl důvod shánět ubytování přímo v Lázních 🙂 Prezentace proběhla rychle a bez problému, každé družstvo dostalo po 3 gelech od sponzora závodu X-Iont, startovní čísla a kartičku pro kapitána, do které se zaznamenávají průjezdy kontrolami.

Lehké rozjetí před závodem už probíhalo za slušné teploty, počasí celkově předvedlo neskutečný výkon, podle slov pořadatelů bylo uplácení Krakonoše jedním z důvodů poněkud vyššího startovného 1.200 korun za team na dlouhou trasu a 750 za verzi pro veterány a baby. Start v 9:34 (motivující 2 minuty před favority závodu z Cyklomaxu), poslední, co jsem zaznamenal, byl křik členek a doprovodu squadry giallo TT Cyklorenova  (startující něco po 10. hodině) a pak už jen 50 minut mlhy před očima při prvním výjezdu na Černou horu. Pokyn "až nebudeš moct zahoukej" se mi nepodařilo realizovat, nedošlo ani k žádné konverzaci s Vénou Hornychem, který se objevil jakožto předzvěst Martina Horáka a Roberta Novotného někde ve 3/4 výjezdu. Výtku zbytku našeho teamu, že kdybych trochu jel, mohli jsme pokračovat s Cyklomaxem, si beru k srdci pro příště :).

Na vrcholu prvního kopce jsem dal první nafasovaný gel a vrhnul se do několikakilometrového asfaltového sjezdu, na který navazoval lehce terénní výjezd. Tady se mi poprvé jelo trochu lépe a závod začal "odsejpat", neustálé předjíždění před námi startujících družstev k této akci patří. Poněkud mě překvapila první kontrola uprostřed rychlého sjezdu, pořadatel v reflexní vestě se štípačkama v ruce se blížil nebezpečně rychle, ale všechno možná i díky Koolstop špalkům dobře dopadlo. Ostrá pravá a poměrně technický výjezd "na malou", následující dlouhé táhlé klesání ve skupině s dalším týmem, krásné výhledy a ideální počasí. Na občerstvovací stanici na zhruba 45. kilometru nebylo potřeba stavět, brutální sjezd do Pece a po něm následující asi nejprudší stoupání proběhlo bez větší krize, pohled na hodinky dával naději na dosažení času kolem 3 hodin.

Poslední úseky trasy už jsou víceméně za odměnu, sice se poprvé ozvaly křeče, ale věděl jsem, že teď už to dojedu. Stopky v cíli se zastavily na čase 3.00:06, což znamenalo 3. místo, igelitku s tričky bez rukávů od sličných hostesek a později pro každého karton piv, ponožky a 1300 peněz při vyhlášení.

Inventura kapes u dresu ukázala, že závod nepřežily 2 gely X-Iont, 1 Power Gel, 2 tablety Enervit a jakási vodička proti křečím, k pití stačily 2 vezené bidony s ionťákem Aminostar. Naopak přežil talisman, možná díky kterému jsem celou akci absolvoval ke své spokojenosti, opět se potvrdilo zařazení Krkonošské 70 mezi mé nejoblíbenější závody a za rok se v Janských Lázních objevím na kole určitě zase (naopak na běžkách bych si to nedal nikdy).

Výsledky závodu – muži:

  1. Rockmachine Cyklomax – Hornych, Horák, Novotný
  2. Ravo Racing Team – Rybařík, Kříž, Stadtherr
  3. Kolokrám.cz – Svoboda, Jeřábek, Verba

– ženy:

  1. TT Cyklorenova Cvikov – Loubková, Loubková, Hadice

Autor: Aleš Verba

Graf převýšení z Polaru:

Fotky z Bike4u.cz

    

  

You may also like...