Newsy z Malevilu

Protože se pomalu blíží termín konání našeho maratonu, a tím i počet Vašich dotazů na nás, chceme Vás informovat o několika aktualitách z příprav IV. Mezinárodního cyklomaratonu Rubena Malevil cup České spořitelny, který pro Vás připravujeme na 10. května u nás v Jablonném v Podještědí a v Lužických horách.

Jak jsme již dříve avizovali, dochází ke změně i prodloužení trasy maratonu. Úvodních 18 kilometrů je vedeno mimo CHKO Lužické hory po nové trase a i start závodu bude oproti minulým letům „v protisměru“.

Trať maratonu se vrací do původních kolejí u osady Polesí a pokračuje v podstatě v nezměněné podobě až do cíle na Ranči Malevil. Zachována tedy zůstává pro obě trasy i vrchařská prémie Rigips na hraničním vrcholu Hvozd (Hochwald).

Díky změně trasy maratonu se nám podařilo s ochranáři vyjednat o 20 % více startovních čísel. Účastnický limit je tedy pro letošek 1.200 startujících. Přesto neváhejte, větší polovina startovních čísel je již k dnešnímu dni vyprodána. Chceme také uvést na pravou míru délku obou tras „Malevilu“. Během příprav muselo
dojít k několika změnám.

Konečná verze tedy měří v digitálním zpracování fy. SHOcart 102 km u dlouhé a 61,5 km u krátké trasy. Chceme Vás také pozvat na doprovodný program. Páteční podvečer Vám zpestří country
kapela, samozřejmostí je beseda s aktéry extrémního bikingu, doplněná o promítání filmu, který dokreslí jejich nevšední zážitky. Ohlédneme se také za minulým ročníkem (film) a řekneme Vám, co bude nového letos. Sobotním tahákem je bezesporu kapela DIVOKEJ BILL a tradiční noční show DJ Roury.
Nesmíme také zapomenout na možnost vyzkoušet si umělou horolezeckou stěnu nebo freeridový park s můstky a U – rampou.. To je tak ve zkratce všechno, jo točit se bude Gambrinus 10%.

Na všechny se už těší pořadatelé z Pakli sport klubu Jablonné v Podještědí.

You may also like...