Video Bike Babí léto 2004

Do ruky se nám dostalo DVD se záznamem průběhu závodu MTB maraton Bike Babí léto. Ten se za tři roky své existence stal osvědčeným podnikem blížícího se závěru cyklistické sezóny. Letošní ročník doprovázelo ideální počasí i celkem hojná účast.

Na 26 minutové stopáži disku je připraven sestřih z průběhu celé akce, snímaný celkem na 6 kamer včetně atraktivních záběrů z helmy závodníka. Již od prvních momentů je vidět snaha o akční pojetí filmu, včetně vhodného výběru ostřejší doprovodné muziky.


Atmosféra na startu i těsně po něm – při jízdě za doprovodným vozidlem s ředitelem závodu halekajícím do megafonu – je zachycena stejně dobře jako další momenty závodu. V záběrech z mnohakilometrového šotolinového výjezdu, i následujícího sjezdu v lesní technikou vyjetých kolejích se pozná mnoho účastníků akce. Na špici startovního pole hrají po celou dobu hlavní roli stejné tváře a střihač se věnuje téměř celému poli závodníků (s drobnou mezerou kolem 20. fleku, jelikož sebe jsem neobjevil ani na jednom záběru 🙂


Animovaná mapa trasy závodu se zobrazením umístění kamer je také dobrý nápad, klasiku tvoří pohledy do okolní krajiny. Samozřejmě nechybí ani dojezd závodníků a vyhlášení jednotlivých kategorií.


Co mě na tomto DVD překvapilo nejvíce, je absence mluveného komentáře. Myslím, že by zvýšil informační a propagační hodnotu disku i z pohledu sponzorů a lidí, co se akce přímo osobně nezúčastnili.
Naopak všem zúčastněným, pro které je určitě film určen především, poskytne zábavnou připomínku vydařené akce.

You may also like...