Author 50 Český ráj pohledem diváka

Vyrazili jsme do nedalekého Českého Ráje, jmenovitě vísky Branžež omrknout, jaký bude 2. ročník „puťáku“ Českým Rájem. V loňském roce se akce zdařila, skvělé počasí a téměř lidové startovné 200 Kč, letos již s převratnou čipovou časomírou SPORTIS (na jejímž testování jsme se měli možnost podílet) za dvojnásobek a za počasí nepřívětivě chladného:-).

„50“ Českým Rájem je opravdu akce pro každého, klidně můžete oprášit svého Favorita a směle vyrazit s manželkou a dětmi, celá trasa vede po asfaltu a její profil připomíná přímku (ono se toho v ochranáři okleštěném Ráji příliš vymyslet nedá, viz. právě probíhající spory).

Délka závodu něco málo přes 40 km s jednou občerstvovačkou, kterou ne každý využije vzhledem k délce závodu – zkrátka rodinný závod. Na startu se sešla vcelku dobrá společnost v čele s Purmenským (ČS-MTB), Dítětem (Cyklomax) a skvadrou Author týmu hnanou dopředu trenérem Kloučkem. Zkrátka, kdo z eliťáků „neljubit“ blicí technické XC, které se jelo v Brně, tak přijel na Branžež.

Vzhledem k nepříliš vábnému počasí a silnému protivětru se jelo o poznání pomaleji než vloni, hned po startu se utvořila silná spolupracující skupina, a bylo nadmíru jasné, že z ní vzejde i vítěz. Poté s odstupem několika minut projížděli borci různých výkonnostních kubatur.

Dojezd do cíle po hrázi s letos vyschlým řečištěm byl milým zpestřením. V cíli obligátní „poskakování“ Spacemana a vzduch provoněný klobáskami, zkrátka podojezdová klasika. Tento závod si určitě nalezl své příznivce a široký okruh odběratelů, ale já jsem byl rád, že jsem na svém biku číslo neměl.

Fotogalerie:

pozn. zdařilé fotografie made by Aleš, ty méně made by Adam.

You may also like...