Free Litovel Bobr Cup 2008

Přátelé sportovního hecování a extrémních výkonů, dovolujeme si Vás pozvat na jedinečný závod drsňáků FREE LITOVEL BOBR CUP 2008 aneb 14. ročník závodu, který se nevzdává! Vše vypukne v sobotu 4. října v areálu koupaliště v Litovli u Olomouce.

Propozice Free Litovel Bobr Cup 2008

Otevřené mezinárodní mistrovství ČR v extrémním závodu tříčlenných štafet Mezinárodní Akademické MČR v extrémním závodu štafet.

 • datum konání: sobota 4.10. 2008
 • místo konání: koupaliště Litovel a okolí
 • pořadatel: A.A.R. promotion s.r.o., TJ VS Litovel Pod záštitou: Olomoucký kraj, ČAES, ČAUS, Město Litovel

Bobr Cup

Martin Horák v posledním brodu

Kategorie:

 • muži
 • ženy (smíšené štafety startují v kategorii muži)
 • veteráni – nejmladší člen týmu musí být ročník narození 1967 a starší (společná kategorie pro muže i ženy)
 • akademici – muži, ženy – všichni členové týmu musí být studenti VŠ (potvrzení o studiu nebo VŠ index bude kontrolován při prezentaci)

POZOR! Letos opět SPECIÁLNÍ KATEGORIE!!!

 • crazy team – soutěž o nejvtipnější team

Například – team se sladí v jednom duchu pomocí převleků, pokřiků, speciálně upraveného sportovního nářadí na jakékoli téma, které Vás napadne při vyřčení FREE LITOVEL BOBR CUP. Fantazii se meze nekladou, takže necháváme vše na Vaší tvořivosti 🙂 – Free pivo Litovel, bobři atd… – čím vtipnější a originálnější team, tím lepší!!!

Disciplíny:

Závodí tříčlenné štafety v následujícím pořadí disciplín:

 1. běh kros cca 15 km (chrti od 48 zbytek až 100 minut) – lesní cesty, asfalt cca 2 km, 5 x brod přes řeku !!
 2. MTB cross-country 25 km (Gary od 54, na skládačce až 140 minut) – lesní a polní cesty, 3 x brod řekou !!
 3. sjezd na divoké vodě 6 km (tuleň Gaston 21, bez pádla 60 minut) – řeka Morava úsek nad splavem cca 3 km proti proudu a zpět + několik prima přeběhů včetně třímetrového skoku do bazénu. Obtížnost WW I – IV (dle hodnocení divoké vody a množství vypitého rumu před startem „na hranici sjízdnosti“ )
Závod bude zahájen hromadným startem běžců, kteří předají štafetový kolík cyklistům a ti vodákům. Vodáci dokončí závod protnutím cíle. První štafeta v cíli vítězí.

Prezentace

Koupaliště Litovel

 • pátek 3.10. 2008 od 18.00 do 20.00 hod
 • sobota 4.10. 2008 od 7.00 do 9.00 hod

Porada a výklad tratí

 • sobota 4. 10. 2008 v 10,30 na koupališti v Litovli.

Start

V sobotu 4. 10. 2008 ve 12,00 hodin – koupaliště Litovel (± 10 minut, dle vlhkosti střelného prachu).

Startovné do 25.9.2008 – 900,- Kč za štafetu. Po termínu 25.9.2008 se startovné zvyšuje na 1200,- Kč za štafetu.

Poslední možný termín registrace přes internet je 2.10.2008 do 24:00. Po tomto termínu se lze registrovat na prezentaci (viz prezentace).

Pozor, konečná uzávěrka přihlášek je v sobotu v 9.00 hod, po tomto termínu z technických důvodů přihlášky ani změny nepřijímáme, děkujeme za pochopení.

Každý závodník smí startovat pouze v jedné disciplíně, každý tým musí mít originální název vystihující jeho ducha, závodníci v kategorii „běh“ by měli umět běhat nebo alespoň chodit (kontrola proběhne před startem, ti kteří nebudou mít zvládnuty základy motoriky běhu či chůze, nebudou vpuštěni na start).

Cyklisté musí absolvovat celou trať s přilbou a horským kolem (plášť min. 26“ x min 1,5“), méně zdatným plavcům doporučujeme startovat v plovací vestě – brody jsou hluboké.

Vodáci musí startovat s přilbou, vestou a lodí (dle pravidel kanoistiky na divokých vodách – maximální délka 450 cm, minimální šířka 60 cm).

Slavnostní vyhlášení

 • cca 16,30 hod opět na koupališti.

Po vyhlášení výsledků bude probíhat tombola o hodnotné ceny.

Výsledky

Budou dle možností bezprostředně po závodě vyvěšeny na značených místech v areálu koupaliště a na internetu.

Ceny pro vítěze

První tři družstva v kategorii (muži, ženy, veteráni, akademici) obdrží medaile, poháry a hodnotné ceny, absolutní vítěz získá 90 cm vysoký putovní pohár BOBR CUP, ohodnoceny budou také doplňkové kategorie, jako např. nejmodřejší modřinu, nejkrvavější mozol, nejdražší utopené kolo či nejpopíchanější tělo od sršňů… Ostatní dostanou kulový… čep ze ŠKODA 1000MB.

Kultura

„Open air“ párty na koupališti – „rock and heavy wild night show“ a v hospodě – „folk rock“ párty.

Ubytování

Pořadatel zajišťuje tělocvičnu v Litovli, otrlejší mohou přespat na loděnici pod stanem, po dlouholetých zkušenostech upozorňujeme ty nejotrlejší, že nocleh pod stolem v místní restauraci není v ceně startovného, pokud by se letos opět někdo takový našel, Ajc v tílku ho vynese v zubech

!!! POZOR !! : tento závod se nevzdává !!!! jede se za každého počasí !!!!!

Ahoj litovelští vodáci

You may also like...