Pozvánka na cyklomaraton RWE Okoloústí 2013

Seriál cyklistických závodů Cyklomaratontour a Ústí nad Labem jsou již tradičním spojením. Letos se mohou účastníci závodu těšit na nové zázemí v areálu Střížovice a tratě v prostředí Českého středohoří.

Ústí nad Labem, sedmé největší město České republiky, přivítá letos již třináctý ročník RWE Okoloústí. Ten odstartuje v sobotu 20. července a závodníkům nabídne k výběru dvě tratě – jednu kratší a jednu delší. Navíc si na své přijdou i děti a připraven bude doprovodný program pro všechny.

Organizátoři RWE Okoloústí si pro letošní ročník přichystali zbrusu nové tratě – kratší bude měřit 25 kilometrů, delší pak 50 kilometrů. V prostředí krásného Českého Středohoří, předhůří Krušných hor, se bude jednat o spíše jednodušší tratě sjízdné pro všechny kategorie cyklistů – profesionály, hobby závodníky, cyklisty z řad široké veřejnosti a dokonce i koloběžkáře. Na kratší trase bude převýšení 571 metrů, na delší necelých 1000 metrů. A nové bude i zázemí závodu – namísto fotbalového hřiště v Roudníkách bude se totiž závodu usadí v novém areálu Střížovice.

Hlavní závodu na 50 kilometrů odstartuje v sobotu 20. července v pravé poledne. O 10 minut později se na trať vydají i účastníci závodu na 25 kilometrů. Ještě před tím, v dopoledních hodinách, se však uskuteční v areálu startu a cíle závody Waterr sport dětského poháru pro ty nejmenší závodníky. Pro ně si pořadatelé přichystali tratě v délce od jednoho do čtyř kilometrů dle věku dětí.

Zajímavostí je, že v rámci RWE Okoloústí bude letos vůbec poprvé odstartován také závod koloběžek. Kostka Cup. Ten je určen jak pro zkušené koloběžkáře, tak i zájemce z řad široké veřejnosti. Vyzkoušet si závod na koloběžce můžete za dotované startovné 50 Kč i vy a pokud koloběžku nevlastníte, můžete si ji na závod i půjčit a vydat se na 25 kilometrů dlouhou trasu RWE Okoloústí.

Kromě samotného závodění bude připraven i další doprovodný program. Pro děti to bude skákací hrad, soutěže a nebo elektronické hry. Ve stanu ALPA si mohou všichni závodníci dopřát před závodem nebo po něm masáž a nebo si v Mercedes-Benz Gold sprints zasoutěžit na stacionárních kolech o luxusní hodinky od společnosti 4PM – JET SET. O všechny bude po závodě postaráno v občerstvovacím stanu společnosti Madeta, kde najdete bohaté a chutné možnosti občerstvení.

Přihlášky k RWE Okoloústí 2013 je možné odeslat prostřednictvím internetu na www.cyklomaratontour.cz, startovné činí 400 Kč. Součástí startovného je krásný suvenýr – multifunkční šátek typu „tubus“ s logem Cyklomaratontour 2013, který můžete používat při různých sportech. Pro členy MAX 1 Klubu, jímž se můžete stát jednoduchou registrací na www.MAX1klub.cz, je startovné o 50 korun levnější. Registrací do klubu získáte mimo jiné možnost nakupovat cyklistické zboží se slevou až 50 procent a další zajímavé výhody. Každý startující bude od společnosti Partners pojištěn na trvalé následky v případě úrazu a ihned po dojetí mu bude na mobilní telefon doručena SMS zpráva s jeho výsledkem.

You may also like...