adidas Bike’n Soul v Saalbachu Hinterglemm

Nene, to se nejedná o techno párty, nýbrž o 2. ročník skvělé, gigantické freeriderské bajkové akce, která proběhne v termínu: 17. – 19. června. První ročník nasadil laťku dosti vysoko, proto se s napětím očekává s čím vyrukuje ročník druhý.

Vloni se Rakousko stalo na čtyři dny světovou “Mekkou” všech freeriderů. Skvělá trať byla navržena kanadskou bajkovou hvězdou Garethem Dryerem (tým adidas Rotwild) a obsahovala až 10 metrů vysoké skoky a masivní překážky, např. starou tramvaj. Vloni se sešlo v Solnohradsku 30 es z celého světa, letos jich bude ještě více.

Cedric Gracia (Siemens Cannnondale) si pochvaluje možnost porovnat se s USA soupeři, stejný názor má i Američan Randy Spangler (Santa Cruz).

adidas Bike'n Soul v Saalbachu Hinterglemm

V letošním roce chtějí pořadatelé udělat celou akci ještě ve větším stylu, příprava tratě začíná počátkem dubna a měla by být delší s více zatáčkami. Také se kalkuluje se závodem pro amatérské závodníky.

Pro “chrty” vyznavače XC a maratonu bude připravena soutěž Almrausch, která se bude skládat ze tří disciplín: XC časovky (2 kola na 2,6 km dlouhé trati), dále bude spíše technická disciplína – výjezd kopce a poslední bude 60km dlouhé Enduro, mix mezi XC a maratonem na 15km okruhu v Pinzgau Grass Mountains. Časy jednotlivých disciplín se budou sčítat a nejrychlejší biker vyhraje celý Almrausch.

Adidas Slopestyle - Saalbach Hinterglemm

Pro diváky je připraven nabitý program, který jim neumožní ani minutu nudy, mezi jednotlivými soutěžemi mohou nakouknout pod ruce mechaniků, kteří budou připravovat, tunnit kola, nastavovat zdvihy a seřizovat brzdy. Bude také možnost vyrazit na biku s průvodcem do oblasti Pinzgau. Během dne mohou závodníci i návštěvníci relaxovat v adidas chill-out loungi, ve kterém se budou promítat různá biková extrémní videa.

You may also like...